Są płucami ziemi, jej piękną i ważną częścią. Mają magiczną moc i niezwykłą energię, Kiedy budzą się do życia darzą nas hojnością dzieląc się jego owocami. Dzięki nim żyjemy. Są dla nas i z nami.

Drzewa komunikują się ze sobą, tworzą społeczność, rodzinę. Bawią się ze sobą, kłócą,troszczą. I kiedy jedno z nich choruje otaczają je miłością i opieką.

Siedzenie pod drzewem, przytulanie się do niego to łączenie się z energią Ziemi. Czy kiedykolwiek tak na nie patrzyłaś? Każde drzewo ma swoją „specjalizację”, ma swoje charakterystyczne cechy, którymi się z nami dzieli.

Poznaj moc drzew

 • Akacja – daje bardzo dużo energii i pomaga zbierać siły. Poleca się ją tym, którzy czują zniechęcenie, są osłabieni lub zbyt długo się zastanawiają nad podjęciem życiowych decyzji.
 • Brzoza – jest najbardziej lubianym drzewem, które obdarza dobrym samopoczuciem i uspokaja. Przytulając się do niej poczujesz przypływ dobrych pomysłów. Spędź z nią trochę czasu , a przekonasz się, że potrafisz być kreatywna. Wczesną wiosną brzoza obdarza nas cudowną wodą, którą możemy czerpać z jej pnia. Ta woda jest niezwykła, czysta, miękka. Najlepsza woda pochodzi z brzóz rosnących w lesie, w miejscach oddalonych od miejskich zanieczyszczeń.
 • Buk – łagodzi napięcia i poprawia humor. Drzewo, które potrafi napełnić w nas chęć do życia.
 • Czereśnia – jest bardzo kobiecym drzewem, pomaga odbudować psychikę tym paniom, które czują się samotne i zagubione.
 • Dąb – ma mnóstwo pozytywnej energii i przyczynia się do poprawy funkcjonowania mózgu. Działa również antystresowo. Dodatkowo dąb poprawia krążenie krwi oraz skraca okres wychodzenia z choroby. Jest on uosobieniem sił witalnych. Aktywizuje, dodaje energii, wzmacnia psychikę. Polecany jest przy rekonwalescencji. Niezastąpiony dla przemęczonych nadmiarem obowiązków lub długotrwałą pracą.
 • Jesion – drzewo dla przepracowanych, smutnych i zniechęconych. Poprawia nastrój i dodaje ochoty do rozpoczynania nowych przedsięwzięć.
 • Jodła – wycisza, koi i wspiera, kiedy musisz poradzić sobie z nowym doświadczeniem.
 • Lipa – drzewo z funkcją ochroniarza. Pomaga zwalczyć lęk, podnosi na duchu, pozwala poczuć siłę. Odpręża i uspokaja.
 • Modrzew – leczy zaburzenia układu nerwowego. Jest bardzo pomocny przy depresji. Dobrze też wpływa na układ oddechowy. Eksperci twierdzą, że nawet posiadanie modrzewiowego domu może w znaczący sposób poprawić poziom dobrej energii.
 • Sosna –wzmacnia odporność organizmu, łagodzi zmęczenia, Redukuje stres, a długotrwałe przebywania w sosnowym lesie łagodzi kaszel i katar- z młodych pędów sosny robi się przecież niezwykle skuteczny syrop na te właśnie dolegliwości.. Sosna, która rośnie na nieurodzajnej piaszczystej ziemi dowodzi, jak właściwie gospodarować energią.
 • Wierzba – jedno z najbardziej tajemniczych drzew, było uważane za drzewo czarownic. Ma dużo energii i pomaga jasno i precyzyjnie myśleć.
 • Wiśnia – aktywuje nowe bodźce, pobudza zmysły. To drzewo seksu i zmysłowości.

Masz pytania, chciałabyś wiedzieć więcej, coś Cię głębiej zainteresowało? Pisz śmiało, chętnie coś dodam, uzupełnię, rozwinę czy sprostuję.

Autorka:
Justyna Wojciechowska

Ajurweda – Strefa Harmonii „Just Be”