Znajdź specjalistę

 

Poniżej znajdą Państwo naszych specjalistów. Aby ułatwić znalezienie specjalisty prezentujemy spis wg województw jak również całą listę.

 

dolnośląskie kujawsko – pomorskie lubelskie lubuskie
łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie
podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie
świętokrzyskie warmińsko – mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie
Pełna lista

Województwo dolnośląskie

Beata Siedziukiewicz

Beata Siedziukiewicz

Stowarzyszenie: Członek Nadzwyczajny - Założyciel.

Ajurweda jest w moim życiu od 2016 roku.

Specjalizuję się w pracy z kobietami, które doświadczają problemów ze zdrowiem lub wypaleniem nie tylko zawodowym. Pomagam kobietom w powrocie do Siebie, do zdrowia, do swojej Natury. Czerpiąc z Ajurwedy pomagam im nie tylko wrócić do zdrowia ale również zredukować stres, usłyszeć swój wewnętrzny głos i podążać za nim. Wspieram w procesie powracania do równowagi ciała, umysłu i duszy. „Ajurweda-CUD” to holistyczne podejście do każdej osoby: Ciało Umysł Dusza. 

Stopień zaawansowania: Certyfikaty: Terapeuta Ajurwedyjski (Marma Terapia) w Shivani Ayurveda oraz I i II stopień Konsultanta Ajurwedy w Shivani Ayurveda (Indie), kursy masaży i terapii ajurwedyjskich, kursy doszkalające w tematyce: Oczyszczania, Odchudzania, Psychologia Ajurwedyjska.

Studia podyplomowe „Ajurweda – holistyczna koncepcja zdrowia”

www: www.ajurweda-cud.pl
email: kontakt@ajurweda-cud.pl
telefon: 608554809
miasto: Świebodzice (możliwość konsultacji on-line)

 

Dorota Ostrowska

Dorota Ostrowska

Stowarzyszenie: Członek Nadzwyczajny - Założyciel.

Ajurweda jest w moim życiu od 2017 roku.

Ajurwedą interesowałam się już od dawna, ale całkowity zwrot nastąpił w 2016 roku na Festiwalu Jogi i Ajurwedy. Był to tez dla mnie ważny czas dochodzenia do siebie po chorobie nowotworowej. Ajurweda pozwoliła mi spojrzeć na siebie i swoje zdrowie holistycznie, pozwoliła mi też odnaleźć spokój, który jest tak ważny w procesie zdrowienia. To doświadczenie oraz wiedza, którą zdobyłam pozwala mi teraz pomagać innym.

Stopień zaawansowania: Studia podyplomowe „Ajurweda – holistyczna koncepcja zdrowia”, kurs Konsultanta Ajurwedy I i II stopnia Shivani Ayurveda (Indie)

email: ostrowska.dorota@gmail.com
telefon: 664151685
miasto: Wrocław

Bogna Misiak-Wachowska

Bogna Misiak-Wachowska

Stowarzyszenie: Członek Nadzwyczajny - Założyciel.

Ajurweda jest w moim życiu od 2016 roku.

Dzięki Ajurwedzie odzyskałam spokój, siłę i zdrowie. Podążam własna ścieżką, w codzienności czerpiąc z Ajurwedy. Inspiruję się również psychobiologią, psychosomatyką różnymi formami pracy z ciałem.

Stopień zaawansowania: Kurs Konsultanta Ajurwedy I i II stopnia. Kursy dokształcające z psychologii ajurwedyjskiej, terapii oczyszczających, ziołolecznictwa.

email: bogna.wachowska@gmail.com
miasto: Wrocław

Natalia Szałapska

Natalia Szałapska

Stowarzyszenie: Członek Zwyczajny.

Ajurweda jest w moim życiu od 2017 roku.

Wspieram w odnajdywaniu własnej, indywidualnej drogi do zdrowia. Słucham naturalnej mądrości organizmu, jego potrzeb, wspomagam jego regenerację zarówno poprzez dietę, jak i pracę z ciałem i umysłem.

Do pracy podchodzę holistycznie: oferuję konsultacje, masaże oraz zabiegi ajurwedyjskie. Miłość do Ajurwedy zaczęła się od własnych problemów ze zdrowiem: problemów z żołądkiem, jelitami, zatokami oraz cukrzycą. Na własnej skórze przekonałam się jak małe zmiany mogą przynieść ogromne efekty. Teraz chcę tą wiedzę przekazywać dalej.

Stopień zaawansowania: Kurs Terapeuty i Konsultanta Ajurwedy prowadzony przez Instytut Jogi i Ajurwedy Nirmala (Piyush Mittal, Ritu Mittal, Rajeesh). Szkoła Ajurwedy I prowadzona przez Agni Ajurweda (Maria Nowak-Szabat), liczne kursy doszkalające Agni Ajurweda (Maria Nowak-Szabat), Kurs dietetyki i Psychodietetyki, Kurs Terapii Tańcem i Ruchem.

www: https://mojmentalnyogrod.pl/
email: kontakt@mentalnyogrod.pl
tel: 576-779-636
miasto: Wrocław (możliwość konsultacji on-line)

 

Anna Walacik

Anna Walacik

Stowarzyszenie: Członek Zwyczajny.

Ajurweda jest w moim życiu od 2018 roku.

Ajurwedą zainteresowałam się już w 1991 roku, będąc na studiach medycznych w Krakowie. Od ponad 5 lat zgłębiam ją i studiuję, łącząc podejście medycyny akademickiej, psychobiologii, polskiego zielarstwa i naturopatii. Moim celem jest inspirowanie i zachęta pacjenta / klienta / do poprawy jakości Jego życia w każdym aspekcie zdrowia oraz pokazanie możliwych dróg prowadzących do tego. Od leczenia chorób i stabilizacji stanów przewlekłych i cięższych, przez namierzanie niewspierających przekonań i schematów życiowych, pracę z umysłem i sposobami jego wyciszania po uwalnianie emocji i uczuć. W moim poczuciu kondycja psychiczna i emocjonalna ma kolosalne znaczenie dla zdrowia i dobrostanu człowieka.Ajurweda jest filozofią życia prowadzącą do równowagi pomiędzy ciałem, zmysłami, emocjami i uczuciami oraz umysłem. To pomaga człowiekowi w kontakcie z jego własną duszą. Traktuje Pacjenta nie tylko jako ciało, lecz jako istotę duchową mającą ciało, zmysły i umysł. Jej celem jest przywracanie pełni zdrowia we wszystkich aspektach i na wszystkich poziomach, a nie tylko wyeliminowanie uciążliwych objawów ciała fizycznego. Zdrowy człowiek jest spokojny i spełniony, jest spójny – to, co czuje, myśli i robi jest ze sobą zgodne, współgra. Choroba jest sygnałem, że gdzieś przepływ życia został utrudniony lub zablokowany. 

www: www.periopraktykazdrowia.pl

email: awalacik999@gmail.com

tel: 609-967-070 

miasto: Jelenia Góra (pracuję na żywo w kontakcie osobistym i online)

 

Katarzyna Ober

Katarzyna Ober

Stowarzyszenie: Członek Zwyczajny.

Ajurweda jest w moim życiu od 2021 roku.

W 2021 roku pojawiły się u mnie poważne problemy zdrowotne, które okazały się być punktem zwrotnym w moim życiu.  Moje ciało powiedziało STOP.  Choroba i operacja wymusiły ode mnie abym się zatrzymała. Będąc na „przymusowym” wolnym zaczęłam szukać odpowiedzi. Czytając różne książki w których próbowałam znaleźć odpowiedź na nurtujące mnie pytania, natknęłam się na wzmiankę o Ajurwedzie. Zaintrygowana zaczęłam zgłębiać temat. Szukając wskazówek i informacji trafiłam na stronę Polskiego Stowarzyszenia Ajurwedy PRANA. Tutaj znalazłam wszystkie odpowiedzi. Zapisałam się na kurs dla konsultantów Ajurwedy a potem przyszły kolejne kursy. Wciąż wiele nauki przede mną, ale już dziś mogę powiedzieć, że dzięki Ajurwedzie mogę spełniać marzenia zarówno osobiste jak i zawodowe. Te osobiste pozostawię dla siebie, ale tymi zawodowymi mogę się z Wami podzielić. Odkąd pamiętam moim marzeniem było pomaganie innym. Wrodzona empatia oraz wrażliwość w Ajurwedzie stały się atutem, dzięki którym dziś mogę służyć Światu, mogę służyć Wam.

I tak powstało wyjątkowe miejsce Gabinet Terapii Naturalnych Fioletowy Lotos, gdzie mogę spotkać się z Wami osobiście i wirtualnie. Miejsce, w którym mogę zaprosić Was na konsultacje ajurwedyjskie oraz zabiegi: masaże Abhyanga, terapia punktów Marma, zabieg Shirodhara i inne. Cały czas szkolę się, aby móc służyć Wam pomocą. Dodatkowo współpracuję z lekarzami z całej Polski którzy holistycznie podchodzą do pacjenta i są otwarci na alternatywne systemy leczenia.

Stopień zaawansowania: kurs konsultanta Ajurwedy 1 i 2 stopnia u Shivani Sood (Shivani Ayurweda The Scientific Institute of Ayurweda), Kurs Masaży i Terapii Ajurwedyjskich (SMITA Szkoła Masażu i Terapii Ajurwedyjskich), Kurs Punkty Marma – diagnoza i terapia (Monika Ptak-Korbacz „Usługi Pozdrowotne”)

www: www.fioletowylotos.pl

email: wip.kontakt@gmail.com

tel: 577 128 308

miasto: Wrocław / Żórawina i okolice

 

Jowita Woś-Tudaj

Jowita Woś-Tudaj

Stowarzyszenie: Członek Zwyczajny.

Ajurweda jest w moim życiu od 2017 roku.

Jestem z wykształcenia ekonomistką. Moją specjalizacją jest zarządzanie strategiczne. Od 20 lat z sukcesem prowadzę własną firmę. Zawsze bardzo lubiłam swoją pracę, ale od zawsze czułam, że to nie wszystko, co mogę ofiarować światu. Od lat pasjonowała mnie psychologia.  Na licznych warsztatach i kursach zgłębiałam tajniki ludzkiego umysłu i emocji. Jednak dopiero jak na mojej drodze pojawiła się Ajurweda zrozumiałam jak bardzo można kochać to co się robi, jak wiele dobrego dzięki temu można zrobić.

Jestem konsultantką Ajurwedy z wyboru i pasji. Od blisko 7 lat z nieustającym zachwytem uczę się i korzystam z jej niewyobrażalnej mądrości. Dzięki Ajurwedzie odkryłam, że moim powołaniem jest służyć innym swoim doświadczeniem, wiedzą i intuicją. Wiele lat zajęło mi poszukiwanie odpowiednich narzędzi, które w sposób holistyczny pozwoliłby mi to zadanie realizować. Jestem nauczycielem jogi Kundalini, medytacji i wielbicielką salsy Suelta.

Wszystkie te doświadczenia są źródłem, z którego czerpię w służbie innym, z miłością.

Moim konikiem jest psychologia ajurwedyjska. Praca z umysłem to bardzo ważne elementy mojej praktyki. Fascynują mnie narzędzia, które wspomagają kontakt z duszą. W sposób szczególny są mi bliskie Kroniki Akaszy.  Techniki medytacji, Jogi Kundalini wykorzystuję do rozwoju świadomości

Moim darem jest strategiczne myślenie w połączeniu z otwartym sercem.  Dzięki tej umiejętności potrafię poskładać w całość pozornie niezwiązane ze sobą elementy pomiędzy ciałem, umysłem i duszą, doświadczeniem i otoczeniem. Umiejętność rozpoznania wzorców postępowania, schematów myślenia, pozwala na  identyfikację  ograniczającego spojrzenie na problemy, trudności i bariery, z jakimi się zmagamy. 

Wspieram kobiety w drodze do równowagi emocjonalnej, pomagam nawiązać kontakt z duszą. Ta droga prowadzi przez ciało i umysł. Tak jak ja zaczniesz od diety, a skończysz na odkryciu KIM JESTEŚ I PO CO PRZYSZŁAŚ NA TEN ŚWIAT.  Tak działa AJURWEDA😊. 

Ajurwedyjskie podejście ściągnęło ze mnie presję, zamieniło ją na zrozumienie, zrozumienie przyniosło akceptację, akceptacja zwiększyła motywację. Zmotywowana bez wysiłku osiągnęłam cel: wspaniałe samopoczucie, dobre zdrowie i  spokój umysłu. Ten stan jednak nie jest nam dany raz na zawsze. Nasze życie wciąż od nowa wytrąca nas z równowagi.  Potrzebujemy wiedzy, która oferuje doskonałe narzędzia, aby ten stan równowagi nieustannie przywracać. Ajurweda JEST NARZĘDZIEM DOSKONAŁYM.  

Mogę poprowadzić Cię drogą, którą sama przeszłam, nauczyć jak skorzystać  z bardzo starej,  prostej, dopasowanej do Ciebie i Twojego życia potężnej mądrości Ajurwedy.

Stopień zaawansowania:   Szkoła Agni Ajurweda, Szkoła Ajurwedy Dr Shivani Sood   POZIOM I i II,  Międzynarodowa Szkoła Jogi i Medytacji  Quaternity Institute- kurs nauczycielski. Ajurwedyjskie kursy specjalizacyjne: psychologia Ajurwedyjska, zdrowa tarczyca z Ajurwedą, odchudzanie ajurwedyjskie,odżywianie z Ajurwedą,  oczyszczanie ajurwedyjskie, diagnoza z języka i pulsu- poziom podstawowy i zaawansowany, Dharma  – rozpoznanie drogi życiowej, celu. Kursy, szkolenia: Kurs metod terapeutycznych, trening rozwojowy  – Deborah Waknine &Gerard Athias, Szkoła Cichych Ustawień Berta Hellingera: Gerard Walper, Wolfgang Dussler, Kroniki Akaszy  

email: jowita.tudaj@standom.com.pl

tel: 509-397-809

miasto: Wrocław i okolice, konsultacje online 

 

Województwo kujawsko-pomorskie

Katarzyna Szczotkowska

Katarzyna Szczotkowska

Stowarzyszenie: Członek Nadzwyczajny - Założyciel.

Ajurweda jest w moim życiu od 2016 roku.

Stopień zaawansowania: Kurs Konsultanta Ajurwedy I stopnia (Agni Ajurweda & Shivani Ayurveda) i II stopnia (Shivani Ayurveda). Kurs oczyszczania, odchudzania, gotowania i psychologii ajurwedyjskiej (Agni Ajurweda). Kurs podstawowy i zaawansowany z zakresu TSR. Masaże.

email: k.scotk@wp.pl
miasto: Toruń

Województwo lubelskie

Jak narazie nie mamy żadnego specjalisty w tym województwie

Województwo lubuskie

Joanna Moszak

Joanna Moszak

Stowarzyszenie: Członek Nadzwyczajny - Założyciel.

Ajurweda jest w moim życiu od 2017 roku.

Specjalizuje się w pracy z kobietami, które doświadczają problemów takich jak – nadwaga, zaburzenia hormonalne, problemy z płodnością, insulinooporność.

Pomagam kobietom w odnalezieniu swojego pierwotnego rytmu, świadomym połączeniu się z własnym ciałem i nawiązaniu z nim pełnej miłości i szacunku relacji. Wierzę, że stan naszego umysłu i emocji jest jednym z kluczowych czynników, które determinują nasze zdrowie, dlatego też podczas swojej pracy z klientem skupiam się zarówno na ciele jak i umyśle. W swojej pracy wykorzystuje mądrość Ajurwedy, wiedzę współczesnej dietetyki, oraz narzędzi i technik Access Conciousness.

Stopień zaawansowania: Kurs Konsultanta Ajurwedy I (Shivani Ayurweda & Agni Ajurweda), Certyfikowana Akademia Ajurwedy (Akademia Dietetyka), Dietetyk, Instruktor rekreacji ruchowej, Certyfikowany praktyk zabiegów Access Bars i Access Facelift.

email: kontakt@biorytmdieta.pl
www: www.biorytmdieta.pl
tel: 512448155
miasto: Nowa Sól

Województwo łódzkie

Aleksandra Fertlińska

Aleksandra Fertlińska

Stowarzyszenie: Członek Zwyczajny.

Ajurweda jest w moim życiu od 2020 roku.

Wiem, że każda osoba ma potencjał na to, by wieść zdrowe i harmonijne życie.

Ajurweda pokazała mi, że by podnieść jakość swojego życia wystarczą bardzo proste rozwiązania, wdrażane systematycznie, stają się nawykami, które odmieniają życie na bardzo wielu płaszczyznach.

Korzystam z mądrości jogi, łączę doświadczenie facylitatorskie z Ajurwedą, tworzę przestrzeń w której oferuję wsparcie w radzeniu sobie z różnymi dolegliwościami ciała, napięciami, bólami, stresem, przemęczeniem i wypaleniem. Wspieram w kwestiach związanych z właściwym odżywianiem, zdrowymi nawykami i aktywnością fizyczną.

Od kilkunastu lat działam także w organizacjach społecznych, dlatego ważna jest dla mnie ajurwedyjska idea służenia innym. Ajurwedyjskie terapie odmładzające (rasayany) zostały stworzone po to, aby ludzie, którzy mają dobry wpływ na życie swoich najbliższych i społeczności, mogli żyć jak najdłużej i jak najlepiej. Ajurweda pomaga nam w odzyskaniu kierunku w życiu, odkryciu powołania (dharmy) i pełnym jego realizowaniu. Daje wskazówki, jak zdobyć więcej siły, energii i mądrości, aby jak najlepiej służyć innym ludziom. Dzięki poprawie jakości naszego życia możemy wpływać na całe społeczeństwo. Dlatego w swojej pracy staram się wesprzeć Cię w odkryciu Twojej unikalności i zasobów, które sprawiają, że prowadzisz dobre życie.

Stopień zaawansowania: Kurs dla konsultantów ajurwedy I stopnia Shivani Ajurweda oraz Szkoła dla konsultantów ajurwedy I stopnia Agni Ajurweda, Warsztaty Ajurwedyjskiej diagnostyki z pulsu i języka oraz Psychologia ajurwedyjska Shivani Ajurweda, kurs nauczycielski Vinyasa Yoga, RYT200 Up Dog Yoga Education School oraz Yin Yoga i terapia jogą, Yoga Union Bali

email: aleksandra.fertlinska@gmail.com

www: www.makia.org.pl

tel: 531483663

miasto: Bełchatów, woj. Łódzkie  (możliwość konsultacji on-line)

Województwo małopolskie

Małgorzata Malczak

Małgorzata Malczak

Stowarzyszenie: Członek Nadzwyczajny - Założyciel.

Ajurweda jest w moim życiu od 2017 roku.

Specjalizuję się w alergiach pokarmowych, hashimoto. Pomagam w radzeniu sobie z napięciem, stresem, wypaleniem zawodowym. Wspieram we wdrażaniu zdrowych nawyków.

Korzystając z mądrości ajurwedy pomagam odnaleźć drogę do siebie, zrozumieć przyczyny dolegliwości, odzyskać zdrowie i szczęście. Pokazuję jak stosować ajurwedę w codziennym życiu, w zgodzie ze sobą, swoją naturą, korzystając z naturalnego potencjału.
Pomagam radzić sobie ze stresem i jego konsekwencjami łącząc mądrość ajurwedy z jogą.
Dochodzenie do zdrowia to proces, w którym chcę towarzyszyć dlatego w swojej pracy wspieram we wdrażaniu zdrowych nawyków.

Stopień zaawansowania: Kurs Konsultanta I i II stopnia w Shivani Ayurveda. The Scientific Institute of Ayurveda w Dharamshala. Dodatkowe kursy doszkalające w Agni Ajurweda: oczyszczania, zdrowa tarczyca. Nauczyciel Ashtanga Vinyasa Yogi RYT500.

email: ajurwedanaturalnie@gmail.com
tel: 609298740
miasto: Kraków

Anna Filipowicz

Anna Filipowicz

Stowarzyszenie: Członek Nadzwyczajny - Założyciel.

Ajurweda jest w moim życiu od 2017 roku.

Konsultacje ogólne, których celem jest poprawa jakości życia i zdrowia. Ponadto specjalizuję się w temacie zaburzeń odżywiania (bulimia, anoreksja, jedzenie kompulsywne) oraz wszelkich konsekwencji z nich wynikających jak np. zaburzeń trawienia czy zaburzeń hormonalnych, stresu itp. Pomagam moim klientom znów poczuć siebie we własnym ciele.

Na drogę Ajurwedy sprowadziły mnie moje osobiste, długoletnie problemy zdrowotne. Zagłębiając się w tajniki tej pradawnej nauki i poszukując przyczyn moich dolegliwości – poznałam siebie od wewnątrz, dostrzegłam wiele zależności i zmiennych, które decydowały o moich problemach zdrowotnych. Ajurweda wyleczyła mnie z niepłodności, zaburzeń odżywiania, trawienia i wielu innych. Od zawsze czułam, że dzielenie się tym co może uratować nasze zdrowie- to moja życiowa powinność.
Dziś jako Konsultantka Ajuwedy pomagam w całościowym odmłodzeniu organizmu, zarówno od wewnątrz ja i od zewnątrz. Łączę terapie oczyszczające z wprowadzeniem zdrowych nawyków, także żywieniowych a niejednokrotnie także z jogą twarzy, automasażami i ćwiczeniami.
Prowadzę terapie wychodzenia z zaburzeń odżywiania( np. bulimia) powracania do pełni zdrowia.
Moim życiowym mottem, a zarazem celem przy wspieraniu moich klientów jest: Poczuj się znów sobą we własnym ciele.

Stopień zaawansowania: Kurs konsultanta Ajurwedy I i II stopień ukończony w Shivani Ayurveda Institute Dharamsala. Instruktor metody Lone Sorensen, Instruktor Jogi twarzy, specjalista Trycholog. Z wykształcenia pedagog.

email: rasayana.annafilipowicz@gmail.com
tel: 733369022
miasto: Nowy Sącz, Kraków (możliwość konsultacji on-line)

Monika Wypych

Monika Wypych

Stowarzyszenie: Członek Zwyczajny.

Ajurweda jest w moim życiu od 2019 roku.

Moja fascynacja ludzkim ciałem trwa już od 2003 roku. Od samego początku stawiałam na pracę z ludźmi. Szukałam sposobów na dobre samopoczucie, samouzdrawianie, oraz holistyczne podejście do zdrowia. Wiele rzeczy i metod testowałam na sobie, aby wiedzieć co mogę zaoferować swoim podopiecznym. Od zawsze byłam przekonana, że oprócz ciała, liczy się także nasz stan umysłu oraz duchowość, w tym aby osiągnąć zdrowie i szczęście. 

Jestem nauczycielem jogi w nurcie Iyengar, Kundalini oraz Vinyasa. Od 14 lat praktykuje i doświadczam jogę. 

Prowadzę studio jogi – Yogaway Studio w Krakowie, oraz organizuje wyjazdy jogowo – warsztatowe pod marką Yogaway Camp. 

Jestem trenerem personalnym ze specjalizacją medyczną, dietetykiem i instruktorem różnych form ruchu z 19- letnim doświadczeniem w pracy z ludźmi. 

Holistyczne podejście do zdrowia i sposobu życia, zaprowadziło mnie w końcu do Ajurwedy. 

Dzięki dr Shivani oraz jej mężowi, zakochałam się w Ajurwedzie i zaczęłam szkolić się u nich. To było dokładnie to czego przez całe życie szukałam. 

Zajmuje się także masażem, marma terapią i terapią manualną. 

Stopień zaawansowania: Kurs konsultanta Ajurwedy poziom 1 i 2 u dr Shivani Sood, Kurs Marma terapii poziom 1 u dr Mahesh Kumar, dodatkowe warsztaty u dr Shivani: Emocjonalne jedzenie oraz regulacja hormonalna Boot Camp, Psychologia – tworzenie strategii, Wzmocnij nerki i wróć do zdrowia po wyczerpaniu nadnerczy, Radzenie sobie z COVIDEM. 

Kursy doszkalające w Agni Ajurweda: Oczyszczanie wątroby, Oczyszczanie w 21 dni, Psychologia ajurwedyjska, Odżywianie z Ajurwedą, Odchudzanie z Ajurwedą, Odporność z Ajurwedą, Zdrowa tarczyca z Ajurwedą, Duchowość z Ajurwedą. 

Pozostałe kursy: School of Evolutionary Herbalism – Astro Herbalism, Vitalist Herbal Practicioner. 

Poza tym liczne szkolenia z zakresu jogi, treningu, masażu i terapii manualnej. Obecnie w trakcie studiów fizjoterapeutycznych magisterskich. 

email: kontakt.yogaway@gmail.com
www: www.monikawypych.com
tel: 666967169
miasto: Kraków (możliwość konsultacji on-line)

Magdalena Budzowska-Barcik

Magdalena Budzowska-Barcik

Stowarzyszenie: Członek Zwyczajny.

Ajurweda jest w moim życiu od 2018 roku.

Ajurweda stała się moją ogromną pasją. Odkrywanie jej kolejnych mądrości sprawia, że za każdym razem popadam w zachwyt i ciągle mi mało. Pasjonuje mnie jej holistyczne podejście- to instrukcja obsługi naszych organizmów, której nikt nie dołączył wraz z naszymi narodzinami – a szkoda! Uważam ją za matkę nauk. W swoim rozwoju natrafiłam na cudownych nauczycieli, którzy przekazywali mi wiedzę z ogromnym poszanowaniem do Ajurwedy, a teraz sama dzielę się nią z nieskrywaną przyjemnością.

Zapraszam Cię do przygody odkrywania siebie i odnajdywania tego co służy Ci najbardziej, a z czego warto zrezygnować aby cieszyć się zdrowiem i szczęściem 🙂

Ajurweda to cudowna dziedzina! Za jej pośrednictwem pomogę Ci lepiej zrozumieć swój organizm, podpowiem jak pozbyć się niechcianych dolegliwości oraz w jaki sposób odnaleźć spokój i zadowolenie z życia.

Wykształcenie/doświadczenie:

Studia podyplomowe Ajurweda holistyczna koncepcja zdrowia I stopień. Studia podyplomowe Ajurweda holistyczna koncepcja rozwoju II stopień. Kurs konsultanta Ajurwedy I Stopień- Shivani Ayurveda INDIE. Kurs konsultanta Ajurwedy II Stopień- JIVA Ayurveda INDIE. Kursy: Duchowe Uzdrawianie w Ajurwedzie, Ajurweda dla Kobiet, Ajurwedyjskie spojrzenie na układ nerwowy. Liczne kursy specjalistyczne i warsztaty z zakresu Ajurwedy prowadzone przez lekarzy i terapeutów ajurwedyjskich. Kurs Reiki I stopnia. Edukatorka w SzkołaDuchowości.pl

email: pasjonatkaajurwedy@gmail.com
www: www.pasjonatkaajurwedy.pl
tel: 606-450-421
miasto: Oświęcim (możliwość konsultacji on-line)

Hanna Wiedza

Hanna Wiedza

Stowarzyszenie: Członek Zwyczajny.

Ajurweda jest w moim życiu od 2018 roku.

Pracuję z ludźmi, którzy pragną wziąć w swoje ręce własne zdrowie. Uczę zdrowotnego przywództwa tj. troskliwego zarządzania własnymi zasobami życiowymi. Jestem przewodnikiem i towarzyszem zdrowienia i budowania witalnej radości.  Wspieram i towarzyszę w odnajdywaniu szczęścia i chęci do życia poprzez poprawę stanu zdrowia. Pokazuję, jak w prosty sposób można dbać o siebie na płaszczyźnie fizyczności i psychiki, hartując ducha i serce. Wierzę w siłę profilaktyki i wzmacniania odporności fizycznej i psychicznej. Większość wyzwań zdrowotnych moich klientów ma korzenie w umyśle i niewłaściwych nawykach. Dlatego wyspecjalizowałam się w pracy z umysłem i emocjami, żeby najlepiej pomagać ludziom.

 Stopień zaawansowania: Certyfikat pierwszego i drugiego stopnia konsultanta ajurwedyjskiego – Studia podyplomowe GWSH, Akademia Jiva i Shivani Ajurweda (Indie). Obecnie biorę udział w kursach doszkalających z oczyszczania, układu kostnego, ognia trawiennego, ścieżki duchowej. Pracuję w modelu coachingowym i mentoringowym.

Uzyskałam certyfikaty rozmaitych specjalizacji coachingu w zakresie: profesionalnego standardów ICF (międzynarodowa Federacja Coachingu), transformującej obecności, clean coachingu, grup i zespołów, pracy systemowej, przywództwa, mentoringu. Obecnie uczestniczę w kursach z psychologii kognitywistyki i NVC- Porozumienie Bez Przemocy.

 Organizuję warsztaty rozwoju zdrowotno-duchowego we współpracy z fundacją zUbuntowani, której jestem współzałożycielem. Jestem także mentorem biznesowym i liderem z 25 letnim menedżerskim doświadczeniem z Europy i Azji. Jestem Polką. Mówię biegle po francusku i rosyjsku i bardzo dobrze po angielsku.

email: hania.wiedza@gmail.com
www: www.haniawiedza.pl
tel: 795-521-283
miasto: Kraków (możliwość konsultacji on-line)

Województwo mazowieckie

Nika Borowska

Nika Borowska

Stowarzyszenie: Członek Nadzwyczajny - Założyciel.

Ajurweda jest w moim życiu od 2017 roku.

Ajurweda jest dla mnie jak mama, babcia i przyjaciółka razem wzięte – mądra, wspierająca, pełna łagodności.

Korzystając z jej mądrości i swoich własnych doświadczeń na drodze do pełnego zdrowia (wciąż idęTytuł: 🙂), towarzyszę w odzyskiwaniu równowagi- wspólnie odkrywając dostępne rozwiązania, wzmacniając wspierające nawyki, poszerzając świadomość tego, co służy naszemu ciału i umysłowi.

Poprzez konsultacje wedyjskie oraz dłuższe programy rozwojowe pomagam ze zrozumieniem i uśmiechem spojrzeć na siebie i na powrót mooooocno zaprzyjaźnić się ze swoim zdrowiem i miejscem w życiu.

Najbliżej mi do pracy z umysłem i emocjami, wierzę, że niezależnie od sytuacji, możemy mieć w sobie więcej zrozumienia, spokoju, radości, kreatywności, spełnienia.  

Z pomocą Ajurwedy możemy otoczyć się łagodną opieką i  stać się tym, kim w głębi serca jesteśmy, niezależnie od tego (a może właśnie dzięki temu Tytuł: 🙂) jaką mamy drogę za sobą.

Ajurwedę łączę z psychologią  (studia podyplomowe z „Relacji interpersonalnych i profilaktyki uzależnień”, „Coachingu zdrowia” oraz kursy i warsztaty  terapeutyczne).

Stopień zaawansowania: „Ayurvedic Consultant L1” Shivani Ayurveda oraz liczne kursy obejmujące psychologię ajurwedyjską. Moją pasją jest właśnie psychologia ajurwedyjska, swoją wiedzę pogłębiam  aktualnie na kolejnych kursach – „Vedic counselling ” oraz „Ayurvedic Healing”.

Najczęściej  towarzyszę w :

– odzyskiwaniu i utrzymywaniu równowagi psychicznej poprzez zalecenia obejmujące dietę, styl życia, pracę z umysłem oraz zioła

– radzeniu sobie z trudnymi stanami emocjonalnymi

– osiąganiu takiego poziomu równowagi, by z otwartym sercem, coraz spokojniejszą głową, na własnych nogach zmierzać ku pełni zdrowia i spełnienia

Sporą część mojej pracy stanowi psychoedukacja i szyte na miarę działania profilaktyczne.  Ważne jest dla mnie by polecać rozwiązania, które przetestowałam wcześniej na sobie samej  oraz superwizować moją pracę. 

A także  często  uśmiechać się do ciała i umysłu, bo robią naprawdę niesamowitą robotę, zawsze gotowe, by prowadzić nas ku Swastha – naszej pełni zdrowia. Tytuł: 🙂

email: nika.borowska@gmail.com
www: w budowie
tel: 505078955
miasto: Warszawa

Justyna Szydło

Justyna Szydło

Stowarzyszenie: Członek Zwyczajny.

Ajurweda jest w moim życiu od 2009 roku.

Obszar moich specjalizacji​: kobiece zaburzenia hormonalne, świadome macierzyństwo (ciąża, przygotowanie do porodu, połóg), zaburzenia odżywiania, problemy trawienne, odnajdywanie wewnętrznej spójności i harmonii, obniżanie poziomu stresu, migreny, wzmacnianie poczucia własnej wartości, praca z oddechem.

Moja pasja związana z ajurwedą sięga 2009 / 2010 roku, kiedy podczas pobytu w Indiach rozpoczęłam naukę Ajurwedy w Shivani Ayurveda (Dharamsala, Indie) u mojej, dziś już wieloletniej i głównej mentorki, dr Shivani Sood. Ajurweda stała się moim sposobem na lepsze zrozumienie świata, ludzi oraz głębsze poznanie samej siebie. Poprawie uległo moje trawienie, wzmocniło się poczucie własnej wartości. Postanowiłam dalej zgłębiać mądrość ajurwedy i dzielić się moją pasją z innymi, szczególnie inspirując kobiety na każdym etapie ich życia.

Stopień zaawansowania​: Kurs Konsultanta Ajurwedy I i II stopnia (Shivani Ayurveda, Indie), szkolenia z zakresu masaży ajurwedyjskich (Shivani Ayurveda, Indie; The Ayurvedic Clinic, Londyn), kursy nauczycielskie jogi, pranajamy i medytacji (Yoga Alliance 200h i 300h), dyplom masażu i akupresury oraz liczne kursy doszkalające z zakresu ajurwedy i jogi dla Kobiet (Jiva Ayurveda, Ayurveda Pura Londyn; ‘The Mothers Journey’, Londyn; Otulanie Poporodowe, Warszawa).

Z wykształcenia jestem filolożką (polonistyka oraz ukończone 3 lata filologii indyjskiej – specjalizacja sanskryt).

email: info@matrika.pl
www: www.matrika.pl
tel: 690249172
miasto: Warszawa

Aneta Świercz-Grądkowska

Aneta Świercz-Grądkowska

Stowarzyszenie: Członek Zwyczajny.

Ajurweda jest w moim życiu od 2018 roku.

Wieloletnie zainteresowanie zdrowym stylem życiem i zdrowym odżywianiem doprowadziło mnie w końcu do Ajurwedy. I to było TO, odtąd nie szukałam już niczego więcej tylko wchodziłam coraz głębiej i głębiej w ten przepiękny system uzdrawiania.  Marzę o tym by ajurwedyjski styl życia i odżywiania był nauczany w szkołach podstawowych i byśmy wszyscy mieli więcej Sattvy.

Najbardziej poruszającym konceptem ajurwedyjskim jest dla mnie definicja zdrowia czyli Swastha – bycie w sobie. Moją misją jest pomaganie klientom w odkrywaniu ich prawdziwej natury, w jej zrozumieniu i akceptacji oraz w powrocie do równowagi za pomocą prostych, sprawdzonych, naturalnych metod. Po to by byli w sobie i mogli w pełni realizować swoją dharmę.

Fascynuje mnie związek ciała i umysłu oraz duchowe sposoby przywracania równowagi. We wprowadzaniu zmian w stylu życia i nowych nawyków sama świadomość nie wystarcza dlatego w mojej pracy korzystam z narzędzi coachingowych i wspieram klientów w ramach 3 miesięcznych indywidualnych „Programów powrotu do równowagi”. Na moim profilu Ayurcoaching na FB i Instagramie dzielę się prostymi inspiracjami jak żyć Ajurwedą na codzień.

Stopień zaawansowania: Kurs Konsultanta I i II stopnia w Shivani Ayurveda. Kursy dodatkowe: Oczyszczanie z Ajurwedą, Odchudzanie z Ajurwedą, Psychologia ajurwedyjska, Odporność z Ajurwedą, Rok z Ajurwedą, Gotowanie z Ajurwedą, Duchowość z Ajurwedą, Dharma z Ajurwedą (Agni Ajurweda) oraz Duchowe Uzdrawianie z Ajurwedą (Akademia ATMA)

Coaching Zdrowia i Żywienia (Collegium Civitas)

email: anetasgradkowska@gmail.com
www:
tel: 501 866 281
miasto: Chotomów / Warszawa / on-line

Angelika Kucharska

Angelika Kucharska

Stowarzyszenie: Członek Zwyczajny.

Ajurweda jest w moim życiu od 2023 roku.

Jestem certyfikowaną konsultantką i terapeutką ajurwedy. Uczyłam się w Nirmala Instytut Jogi i Ajurwedy pod okiem Ritu Agarwal i Piyush Mittal. Stale się dokształcam korzystając z mądrości i doświadczenia przekazywanych przez lekarzy i terapeutów ajurwedy (między innymi dr Shivani Sood, dr Dilbag Jindal, dr Mahesh Kumar).

Jestem także certyfikowaną nauczycielką jogi (RYT 200 Yoga Alliance accredited), jin jogi (Yoga Alliance accredited) oraz mindfulness (ukończyłam studium nauczycielskie MBSR Mindfulness Based Stress Reduction accredited by The Institute for Mindfulness Based Approaches. Certyfikat wydany przez IMA i POLIM). Posiadam również wykształcenie z dziedziny psychologii. Joga, ajurweda i medytacja zmieniły moje życie. Po latach przewlekłego stresu i wypalenia zawodowego, odwróciły zmiany z tym związane. Dlatego zajmuję się przywracaniem równowagi w ciele i umyśle, pamiętając, że nie trzeba doprowadzić do kryzysu, żeby naprawdę nauczyć się odpoczywać, relaksować i zapobiegać chorobom. W 2022r. zdiagnozowano u mnie Hashimoto. Dzięki jodze i ajurwedzie dziś nie ma po nim śladu. Szczególnie interesuję się zapobieganiem nawrotom depresji oraz wspieraniem kobiet na wszystkich etapach ich życia.

Codziennie medytuję, praktykuję jogę, żyję zgodnie z zaleceniami ajurwedy. Jestem wegetarianką i mamą młodego mężczyzny. Kocham las.

Wartości, które wyznaję to: niekrzywdzenie, życzliwość i współczucie, szacunek, dobro, uprzejmość, spokój i zadowolenie z tego co mam.

email: angiekucharska@gmail.com

www: https://today-mindfulness.pl/
tel: 501372381

miasto: Warszawa / on-line

Elżbieta Żuk–Widmańska

Elżbieta Żuk–Widmańska

Stowarzyszenie: Członek Zwyczajny.

Ajurweda jest w moim życiu od 2004 roku.

Wiedzę o niej zdobywałam bezpośrednio w Instytucie Jiva Ayurveda w Indiach. Moim nauczycielem był dr Partap Chauhan. Idąc za wskazówkami holistycznej nauki, w sposób naturalny uzupełniałam edukację kursami masaży ajurwedyjskich w School of Ayurveda and Panchacarma w Kanoor. Jestem autorką przekładu z angielskiego książki dr. Partapa Chauhana pt. „Ajurweda. Jak dbać o siebie i być zdrowym” oraz  „Ajurweda i piękno” .

Ajurweda to całe moje życie, kocham ją za jej głębokie zrozumienie natury człowieka, za jej umiwersalność i nieprzemijalność.W ajurwedzie możemy  znaleść odpowiedź na każde nurtujące nas pytanie dotyczące zdrowia fizycznego, psychicznego czy duchowego.

Na tym etapie życia najbardziej interesuje mnie część ajurwedy poświęcona umysłowi i duchowości.

Współprowadziłam warsztaty oraz pokazy ajurwedyjskie m.in. na kongresach kosmetycznych LNE w Krakowie i festiwalu Progesteron w Łodzi, Wrocławiu, a także w Warszawie. Prowadziłam szkolenia z zakresu masażu ajurwedyjskiego na Festiwalu Masażu w Gdańsku oraz warsztaty ajurwedy dla  Alcha  Ośrodek Rozwoju Osobistego.Prowadziłam szkolenia masaży i zabiegów ajurwedyjskich dla Spa w Poznaniu, Kołobrzegu, Mielnie, Wiśle i Żyrardowie.

Obecnie uczę ajurwedy. Prowadzę szkolenia i kursy zabiegów i masaży ajurwedyjskich Warszawie i Poznaniu. Wykładam ajurwedę na kursie nauczycielskim Jogi Integralnej w szkole Joga-Joga.pl. Dla chętnych organizuję wyjazdy na kursy Ajurwedy do Indii, do instytutu Jiva Ayurveda. .

Bazując na wiedzy ajurwedyjskiej  uczę tego jak żyć w zgodzie ze sobą, jak jeść, aby uzdrowić ciało i umysł oraz móc cieszyć się każdym dniem.

Razem z Edytą Sicińską tworzymy Atmę Akademię Ajurwedy.

Stopień zaawansowania : Kursy w Instytucie Jiva Ayurveda: Ajurweda i piękno, Kurs konsultanta ajurwedy I, II. Ajurweda dla zaawansowanych, Gotowanie według zasad ajurwedy. Liczne kursy zabiegów i masaży ajurwedyjskich. Kurs ajurweda w życiu codziennym.

Kurs masaży i zabiegów w School of Ayurveda and Panchakarma w Kanoor.

Cały czas pogłębiam wiedzę z  filozofii  i psychologii wedyjskiej u Dr Satanarayana Dasa (jiva.org).

email: ajurweda@home.pl

www: www.ajurweda.pl

tel: 512 600 710

miasto: Warszawa

Województwo opolskie

Jak narazie nie mamy żadnego specjalisty w tym województwie

Województwo podkarpackie

Ewa Szydłowska

Ewa Szydłowska

Stowarzyszenie: Członek Nadzwyczajny - Założyciel.

Ajurweda jest w moim życiu od 2016 roku.

Specjalizuję się w pracy z kobietami, które doświadczają problemów ze zdrowiem lub z wyglądem spowodowanych nierównowagą hormonalną. Poprzez Ajurwedę pomagam im odzyskać moc do samouzdrawiania. Jestem takkże masażystką i terapeutką poprzez ciało, czerpiąc z mądrości Ajurwedy i technik tradycyjnego masażu tajskiego pomagam uwalniać się od bólu, napięć, stresu. Prowadzę inspirowany Ajurwedą blog o naturalnej, minimalistycznej pielęgnacji skóry bez kosmetyków – Ajurweda dla Piękna

Stopień zaawansowania: Zaawansowany kurs na Konsultanta Ajurwedy, kursy masaży i terapii ajurwedyjskich, tradycyjnego masażu tajskiego i tajskiego masażu stóp

email: ewa.szydlowska@onet.pl
www: www.ewaszydlowska.pl
tel: 697915057
miasto: Wołkowyja

Vita Kozubal

Vita Kozubal

Stowarzyszenie: Członek Nadzwyczajny - Założyciel.

Ajurweda jest w moim życiu od 2017 roku.

Wspieram kobiety w budowaniu zdrowych nawyków w oparciu o naukę Ajurwedy.

Ajurweda nieodwracalnie zmieniła moje życie. Zrozumieniem, akceptacją, miłością. Udowodniła, że małymi krokami można osiągać wielkie cele. Ty też możesz mieć udział w tej przemianie. Zapraszam, wspólnie odkryjemy to, co dla Ciebie najlepsze.

Stopień zaawansowania: Kurs Konsultanta Ajurwedy I (Agni Ajurweda, Shivani Ajurweda) i II stopnia (Shivani Ayurveda), kursy z zakresu oczyszczania, odchudzania, psychologii ajurwedyjskiej (Agni Ajurweda); pedagog, trener

email: ajurweda365@gmail.com
tel: 661885763
miasto: Krosno

Województwo podlaskie

Jak narazie nie mamy żadnego specjalisty w tym województwie

Województwo pomorskie

Monika Malec-Ziomkowska

Monika Malec-Ziomkowska

Stowarzyszenie: Członek Nadzwyczajny - Założyciel.

Ajurweda jest w moim życiu od 2010 roku.

Najchętniej zajmuję się zagadnieniami z zakresu diety, ziołolecznictwa, zielarstwa. Specjalizuję się nie tylko w balansowaniu dosz i stabilizacji zdrowia za pomocą zmiany codziennych nawyków żywieniowych. Moja mocna strona to także czerpanie z dostępnych w Polsce ziół i warzyw, dzięki czemu – mimo częstego braku dostępu do produktów indyjskich – z powodzeniem można stosować ajurwedyjskie zasady żywienia i leczenia.

Moja przygoda z ajurwedą zaczęła się, gdy sama potrzebowałam pomocy. Medycyna konwencjonalna nie poradziła sobie z moimi przewlekłymi dolegliwościami, dopiero ajurweda „wyprostowała” moje zdrowie fizyczne i przyniosła spokój psychiczny. Dzięki tym doświadczeniom i pogłębianej od lat wiedzy mogę teraz pomagać także innym.

Stopień zaawansowania: Ukończony kurs konsultanta II stopnia, studia podyplomowe – Ajurweda holistyczna koncepcja zdrowia, kursy masażu ajurwedyjskiego i terapii ajurwedyjskich w Indiach. Pielęgniarka, pedagog, fitoterapeuta, nauczyciel jogi.

email: mm@mojamandala.pl
www: www.mojamandala.pl
tel: 601661302
miasto: Gdynia (możliwość konsultacji on-line)

Województwo śląskie
Monika Kogut

Monika Kogut

Stowarzyszenie: Członek Nadzwyczajny - Założyciel.

Ajurweda jest w moim życiu od 2017 roku.

Poprzez Ajurwedę Pomagam Kobietom Spełnić Marzenie o Dziecku!

Specjalizuję się w pracy z kobietami, które mają problem z zajściem w ciążę lub nie mogą jej utrzymać. Pomagam przygotować ciało oraz psychikę na nadejście tego upragnionego momentu, jakim jest ciąża i macierzyństwo. Wspieram również w powracaniu do równowagi po porodzie.

Łączę 13-letnie doświadczenie trenerskie i doradcze ze sprawdzoną wiedzą starożytnej ajurwedy, której uczyłam się w The Scientific Institute of Ayurveda w Dharamshala w Indiach u dr Shivani Sood.  Na swoim koncie mam również ponad 100 godzin kursów ajurwedyjskich, m.in.: oczyszczania, psychologii ajurwedyjskiej, odchudzania i gotowania ajurwedyjskiego.

Wiem co czuje i myśli Kobieta, pragnąca dziecka, które nie nadchodzi…Przez ponad 2 lata starałam się o dziecko i straciłam ciążę. Dzięki ajurwedzie dziś jestem szczęśliwą i spełnioną mamą 15-miesięcznego chłopca. Nazywam go moim aju-dzieckiem, bo bez ajurwedy, wiem, żeby się nie udało.

Zostałam certyfikowaną konsultantką ajurwedyjską, ponieważ dzięki ajurwedzie mogę spełniać się w jednej z najpiękniejszych dla mnie, a zarazem najtrudniejszych ról… byciu Mamą.

email: kontakt@monikakogut.pl

www.monikakogut.pl

tel: 506549412
miasto: Bielsko-Biała (możliwość konsultacji on-line)

Iwona Ciepał

Iwona Ciepał

Stowarzyszenie: Członek Zwyczajny.

Ajurweda jest w moim życiu od 2021 roku.

Konsultacje ogólne, których celem jest poprawa jakości życia i zdrowia. Korzystając ze swoich doświadczeń na drodze do zdrowia wspieram w odzyskiwaniu równowagi. Wspólnie z klientem szukamy rozwiązań, proponuję wspierające nawyki, uświadamiam to, co służy ciału i umysłowi a co działa na niekorzyść. Pasjonuje mnie psychologia ajurwedyjska i zaburzenia autoimmunologiczne.

Moje zainteresowanie holistycznym podejściem do życia zrodziło się z potrzeby. Będąc w ciąży zachorowałam na ospę a osłabiony i zestresowany organizm łapał kolejne infekcje. Doszło zapalenie krtani, męcząca alergia i chroniczny brak energii. Moje samopoczucie się pogarszało. Szukałam dla siebie pomocy i znalazłam ją w refleksoterapii. To wtedy doceniłam, że o stan swojego zdrowia można zadbać naturalnie a nie tylko łykając lekarstwa. Zadbałam o swoje zdrowie i samopoczucie całościowo, co pozwoliło mi w pełni żyć – dbać o rodzinę i pracować na pełny etat, a pozostały czas przeznaczać na swoje pasje.

Jestem pasjonatką ajurwedy i praktykuję ją od lat – począwszy od medytacji, przez jogę, aż po dietę. Wiedzę czerpię z wielu dziedzin życia. Weryfikuję ją i wprowadzam do mojej codzienności. Ajurweda pozwala mi prowadzić aktywny tryb życia i przede wszystkim, cieszyć się każdą jego chwilą. To dzięki jej zaleceniom – stylowi życia, diecie i zabiegom, mam dobre samopoczucie, energię i motywację do działania. Kocham aktywność fizyczną, przede wszystkim tą, która daje mi możliwość kontaktu z przyrodą i możliwość docenienia jej piękna. Uwielbiam podróże – poznawać nowych ludzi, ich życie, kulturę, kuchnię. Moją miłością jest Hiszpania i język hiszpański.

Stopień zaawansowania: Certyfikaty: I i II stopień Konsultanta Ajurwedy w instytucie Jiva Ayurveda (Indie), kurs I i II stopnia refleksologii stóp w Europejskiej Akademii Refleksologii.

email: kontakt@yourveda.pl
www: www.yourveda.pl
tel: 602343966
miasto: Katowice, Tychy (możliwość konsultacji on-line)

Anna Malok

Anna Malok

Stowarzyszenie: Członek Zwyczajny.

Ajurweda jest w moim życiu od 2020 roku.

Zajmuję się prewencją zdrowia jelit oraz wsparciem w leczeniu różnorodnych zaburzeń psychosomatycznych. Chroniczne bóle brzucha, IBS, autoimmunizacja, migreny, nadwaga, stany lękowe, depresje – z pozoru zupełnie odrębne schorzenia i dolegliwości łączy jednak wspólny mianownik –  kondycja jelit oraz skład i jakość naszej mikroflory jelitowej.

Pasjonuje mnie wpływ tej ostatniej na zdrowie fizyczne i psychiczne człowieka.  Moje niecodzienne zainteresowania wyniknęły, jak to często bywa, z potrzeby ratowania własnego zdrowia. Urodziłam się bowiem z poważną alergią jelitową, która odcisnęła ogromne piętno nie tylko na moim zdrowiu fizycznym, ale także psychicznym. Poszukiwanie dróg poradzenia sobie z dolegliwościami i cierpieniem, zaowocowało w końcu zdrowotnym spokojem, za to moje doświadczenia i wiedza obudziły ogromną pasję, chęć dzielenia się nią i pomagania innym.

Pomimo tego ,że jestem dyplomowaną dietetyczką i psychodietetyczką, to dopiero Ajurweda dała mi gruntowne podstawy do pracy z ludźmi. Stała się moją najlepszą przyjaciółką – cierpliwą, wspierającą, akceptującą i tak bardzo mądrą w swojej prostocie. Dzięki tej starożytnej wiedzy mogę pomagać holistycznie ucząc jak dbać o dobrostan zarówno ciała jak i umysłu. Takie podejście przekłada się na dużo szybsze dochodzenie do zdrowia i długotrwale utrzymujący się pozytywny efekt terapii. W duchu Ajurwedy, a używając współczesnego określenia – w duchu mindful eating, uczę również „higieny jedzenia”. Jedzenie świadome i uważne, to część stosowanej przeze mnie profilaktyki oraz terapii dochodzenia do zdrowia.

Stopień zaawansowania : Kurs na konsultanta Ajurwedy I stopnia (Shivani Ayurweda Poland); kursy: oczyszczanie z Ajurwedą, odchudzanie z Ajurwedą dla dietetyków, psychologia ajurwedyjska dla dietetyków (Agni Ajurweda) ; kurs hinduskiego masażu głowy Shiroabhyanga (Akademia Sztuki Masażu MENOS); dyplomowana dietetyczka i psychodietetyczka, historyk.

email: powolnoscjedzenia@gmail.com
www: (w budowie)
tel: 790 434 234
miasto: Bytom (możliwość konsultacji on-line)

Bożena Dyrgała

Bożena Dyrgała

Stowarzyszenie: Członek Zwyczajny.

Ajurweda jest w moim życiu od 2019 roku.

Z Ajurwedą spotkałam się, szukając kolejnego pomysłu jak poczuć się lepiej, mieć więcej energii, schudnąć i być szczęśliwą. Problemy zdrowotne miałam od dzieciństwa – słaba odporność, wieczne przeziębienia, kłopoty z tarczycą, skutecznie pozbawiały mnie one energii i siły do życia.  

Zaczęłam zgłębiać ajurwedę najpierw z dozą ograniczonego zaufania, myśląc czy to nie jest kolejny ślepy zaułek, którego wskazówki działają tylko na chwilę.

Ajurweda pokazała mi, że każdy z nas jest wyjątkową kombinacją żywiołów, każdy potrzebuje indywidualnego podejścia, zrozumienia i wsparcia.

Gdy odkryłam jaki jest klucz do mojego własnego zdrowia i dobrego samopoczucia, zrozumiałam przyczyny moich dolegliwości, chorób i braku energii.

Wiem, że to rzeczywiście działa i nie tylko na mnie, ale też na moich klientów 😀

Prowadząc najpierw same konsultacje, poczułam, że chcę jeszcze czegoś więcej, abym mogła podejść jeszcze bardziej indywidualnie do każdej osoby. Zaczęłam się uczyć ajurwedyjskich terapii z ciałem. Ciało i umysł daje nam wiele wskazówek, które często ignorujemy, a potem dziwimy się, dlaczego mamy różne dolegliwości i chorujemy.

Korzystając z mądrości ajurwedy pokażę Ci Twoją wyjątkowość oraz przyczyny Twoich dolegliwości i chorób. Dobiorę ścieżkę, która poprowadzi Cię do zdrowia i szczęścia, oraz uruchomi Twoje wrodzone mechanizmy autonaprawy.

Zapraszam Cię do wspólnej podróży 😀

Stopień zaawansowania:

Kurs konsultanta Ajurwedy I stopnia ukończony w Shivani Ayurveda Institute Dharamsala. Ayurvedic Massage Therapist Course certyfikowany przez Shivani Ajurveda prowadzony przez Monikę Malec- Ziomkowską i Ewę Szydłowską w Szkole Masażu i Terapii Ajurwedyjskich Smita. Certyfikowany kurs „Praca z ciałem z wykorzystaniem punktów marma i technik powięziowych, prowadzony przez Monikę Ptak- Korbacz.

Kursy dodatkowe: Oczyszczanie z Ajurwedą, Odchudzanie z Ajurwedą, Tarczyca z Ajurwedą Odżywianie z Ajurwedą.

email: bozena.dyr@onet.pl
tel: 608 417 241

miasto:Miasteczko Śląskie – Górny Śląsk

Województwo świętokrzyskie
Monika Ptak-Korbacz

Monika Ptak-Korbacz

Stowarzyszenie: Członek Nadzwyczajny - Założyciel.

Ajurweda jest w moim życiu od 2009 roku.

W obszarze moich zainteresowań znajduje się przede wszystkim szeroko pojęta praca na linii ciało – umysł; praca z oddechem; uczę świadomego rodziciestwa; przekładam zalecenia ajurwedy na polskie warunki; pracuję również z dziećmi i młodzieżą w zakresie świadomości ekologicznej i wykorzystania natury do celów terapeutycznych.

U podstaw ajurwedy leży nierozerwalna więź człowieka z naturą. Jako ludzie jesteśmy zależni od zrównoważonych cykli przyrody a także przepływu życiodajnej energii, która łączy nasz świat ze światem natury. Ajurweda wkłada w nasze ręce zestaw uniwersalnych narzędzi dzięki którym pozostajemy w harmonii i równowadze ze światem natury a także samym sobą. W swojej pracy pokazuję jaką wyjątkową i unikatową dla ciebie kombinację elementów natury możesz wykorzystać aby stać się zdrowym, zrównoważonym i szczęśliwym człowiekiem.

Stopień zaawansowania: Kursy terapii ajurwedyjskich, masaży, odżywiania i psychologii ajurwedyjskiej w Indiach (Shivani Ayurveda). Jestem naturoterapeutką ( kod zawodu:323009) ze specjalnością irydologia, kulturoznawcą (Porównawcze Studia Cywilizacji UJ), instruktorką ćwiczeń psychosomatycznych (AWF), instruktorką metody pilates (PAS).

email: kontakt@e-medea.pl
www: www.ajurweda-dla-zdrowia.pl
tel: 783777080
miasto: Suchedniów

Województwo warmińsko-mazurskie

Jak narazie nie mamy żadnego specjalisty w tym województwie

Województwo wielkopolskie
Justyna Wojciechowska

Justyna Wojciechowska

Stowarzyszenie: Członek Nadzwyczajny - Założyciel.

Ajurweda jest w moim życiu od 2017 roku.

Dobrze czuję się w pracy z energią. Interesuje mnie mocno strona duchowa człowieka i jej uzdrawianie. Ajurwedyjskie odżywianie i styl życia są naturalnym źródłem zdrowia, które zawsze wykorzystuję w zaleceniach dla klientów.

Cudownie jest odkrywać siebie i świat, a z Ajurwedą staje to przyjemnością.

Stopień zaawansowania: Kurs Konsultanta Ajurwedy I (Agni Ajurweda i Shivani Ajurweda), II stopnia (Shivani Ajurweda), kurs Mindfullness

email: justbe.jw@gmail.com
tel: 605333991
miasto: Piła i okolice

Ewa Wysłocka

Ewa Wysłocka

Stowarzyszenie: Członek Zwyczajny.

Ajurweda jest w moim życiu od 2019 roku.

Założycielka leszczyńskiej szkoły jogi Chata Joga. Nauczycielka w nurcie Ashtanga Vinyasa Joga oraz Yin Joga z wieloletnią praktyką własną. Ukończyła kurs nauczycielski (RYT200 Yoga Alliance) u Basi Lipskiej-Larsen i Mateusza Dekera oraz Międzynarodowy Kurs Yin Jogi w krakowskiej szkole „5 Elements” (RYT30). Na co dzień rozwija swoją praktykę pod okiem Matthew Sweeney’a w Yoga Temple.

Pasjonatka Ajurwedy i jej holistycznego podejścia do pacjenta. Najbardziej fascynuję ją aspekt psychologii w człowieku i dlatego najczęściej zadaje sobie pytania: dlaczego? skąd? po co? Uczestniczka szkolenia z Psychologii Wedyjskiej przy Vedic Psychology Institute.

Tę wiedzę wykorzystuje podczas zajęć, kiedy stara się bardziej poznać swoich uczniów.

Stopień zaawansowania: Kurs Konsultanta Ajurwedy I (Shivani Ajurweda), Kurs Psychologia w Ajurwedzie (Agni Ajurweda)

email: ewawyslocka@gmail.com
www: www.rozkminkijoginki.com
tel: 604494111
miasto: Leszno i okolice

Justyna Litka

Justyna Litka

Stowarzyszenie: Członek Zwyczajny.

Ajurweda jest w moim życiu od 2016 roku.

Jestem pasjonatką Ajurwedy, w której znalazłam odpowiedzi i rozwiązania na WSZYSTKIE nurtujące mnie problemy i dolegliwości. Próbowałam różnych szkół, medycyna zachodnia szybko się poddała, otoczenie nie rozumiało o co w ogóle chodzi – pasmo sukcesów, a ja narzekam. Zewnętrzny obraz „kobiety sukcesu” skrywał bowiem pod spodem potworne zmęczenie, brak radości i ciało pokazujące dziwne, tajemnicze dolegliwości.  I wtedy poznałam Ajurwedę.

Najpierw pokochał ją mój logiczny umysł, który wreszcie zrozumiał, jakie konsekwencje mają moje wybory i jakie jest źródło wiecznej gonitwy myśli i braku zadowolenia z efektów.

Następnie pokochało ją moje ciało, które odpłaciło mi zdrowiem, zanikiem odwiecznych bóli, powrotem bujnych włosów, blasku w oczach i niesamowitym zastrzykiem energii.

Na koniec pokochałam Ajurwedę całą duszą, ufając jej odtąd bezgranicznie i przyjmując za jedyną, sprawdzoną wytyczną w życiu, która kompleksowo poskładała ten bałagan, którym byłam, w obraz spełnionej, spokojnej, szczęśliwej kobiety. Ajurweda dała mi szansę wykorzystać mój potencjał dla dobra siebie (a nie przeciwko sobie), dla dobra moich bliskich, a jak pokazuje życie – również dla dobra Wszechświata.

Dziś, w ramach współpracy z ESERENITY.PL wspieram przedsiębiorcze kobiety, które w pogoni za perfekcyjnym domem i fantastyczną karierą zawodową zgubiły Siebie – by wróciły do wewnętrznej równowagi i zdrowia. By zrozumiały mechanizmy, które decydują o ich dobrostanie i metodą małych kroków odnalazły dawną radość, pasję i poczucie spełnienia.  Konsultuję, prowadzę warsztaty w przestrzeniach jogowo – medytacyjnych i kursy online. 

Stopień zaawansowania: Certyfikowany Konsultant Ajurwedy I i II stopnia w Shivani Ajurweda, Szkoła dla konsultantów Ajurwedy I stopnia Agni Ajurweda, Ajurweda Business Coaching w Agni Ajurweda, Warsztaty Ajurwedyjskiej diagnostyki z pulsu i języka w Shivani Ajurweda.

Kursy doszkalające w Agni Ajurweda: Oczyszczanie w 21 dni, Oczyszczanie wątroby, Gotowanie z Ajurwedą, Odporność z Ajurwedą, Seksualność z Ajurwedą, Lato z Ajurwedą, Zdrowa tarczyca z Ajurwedą, Psychologia ajurwedyjska, Uzdrawianie Vaty, Uzdrawianie Pitty.

email: kontakt@eserenity.pl

www: www.eserenity.pl

tel: 503189910
miasto: Poznań i okolice (konsultacje online)

Joanna Konopelska

Joanna Konopelska

Stowarzyszenie: Członek Zwyczajny.

Ajurweda jest w moim życiu od 2017 roku.

Ayurveda intrygowała mnie od dawna, a od 2017 r zajmuje szczególne miejsce w moim życiu.  Znalazła mnie, gdy inne zasoby medyczne zawiodły i straciłam nadzieję na odzyskanie zdrowia.

Znasz to? … to dość częsty scenariusz wielu osób, na początku ich ajurwedyjskiej przygody.

Stała się moja pasją, stylem życia, sposobem na życie w zdrowiu, harmonii i zgodzie ze sobą, z naturą, z tym co mnie otocza.

Dzięki niej dostrzegłam życiodajny oddech, energię, która zamknięta jest praktycznie we wszystkim i to, że nasze zdrowie bezpośrednio skorelowane jest z naszymi myślami i emocjami.

Dlatego dzielę się dobrodziejstwem Ajurwedy z kobietami, które potrzebują zmian w swym życiu, a nie wiedzą, od czego zacząć i jak tego dokonać. Pokazuję, że życie w duchu Ajurwedy jest proste i zrozumiałe, wystarczy wsłuchać się w siebie i podążać za tym co nam w duszy gra.

Towarzyszę w drodze do zrozumienia wpływu wydarzeń z dzieciństwa na nasze aktualne życie, do odzyskania zdrowia w procesie oczyszczania ciała i umysłu. Wspieram w budowaniu nawyków dnia codziennego w zgodzie z naturą i zmianami pór roku oraz indywidualnych planów żywieniowych.

A gdy potrzebne jest uwolnienie nagromadzonych emocji na poziomie ciała lub umysłu wspieram moich podopiecznych manualnymi formami pracy z ciałem – m. in. masażami ajurewedyjskimi Abhyanga, Shiroabhyanga, terapiami: Shirodhara, Vasti, Udhwarthana, ćwiczeniami oddechowymi.

Stopień zaawansowania:

Kurs Konsultanta Ajurwedy I i II Stopnia (Shivani Ajurweda Poland), Studia Podyplomowe Ajurweda jako holistyczna koncepcja zdrowia (Akadenia Górnicza Katowice), Kurs Masaży i Terapii Ajurwedyjskich (Shivani Ajurweda/ SMITA)

Warsztaty: Ajurwedyjska diagnoza z pulsu i języka – poziom rozszerzony (Shivani Ajurweda Poland)

GANAPATI Holistyczna Pracownia Zdrowia

email: j.konopelska@wp.pl

www: (w budowie)

tel: 509449446

miasto: Poznań i okolice (konsultacje online)

Województwo zachodniopomorskie
Agnieszka Kania

Agnieszka Kania

Stowarzyszenie: Członek Nadzwyczajny - Założyciel.

Ajurweda jest w moim życiu od 2016 roku. 

Pracuję z ludźmi, których zdrowie szwankuje, a dolegliwości odbierają moc.

Pomagam odzyskać utracony sens i spokój umysłu.

Uczę jak w naturalny sposób dbać o siebie, przywrócić energię i apetyt na życie.

Pracuję w oparciu o Ajurwedę, sztukę samouzdrawiania.

Jestem terapeutką ajurwedyjską.
Niech zdrowie będzie wystarczającym powodem.
Przyjdź do mnie, przejdź przeze mnie, idź do siebie.

Stopień zaawansowania: Certyfikat pierwszego i drugiego stopnia konsultanta ajurwedyjskiego oraz terapii Marma w Shivani Ajurveda (Indie), kursy doszkalające z oczyszczania, gotowania oraz psychologii ajurwedyjskiej w Agni Ajurweda, certyfikat z medytacji w Szkole Jogi Klasycznej, uprawnienia do wykonywania zawodu zielarz-fitoterapeuta (kod zawodu: 323012), dyplom położnej i opiekunki dziecięcej, tytuł magistra wychowania fizycznego oraz wieloletnie doświadczenie w pracy managera ds. żywności.

www: https://ajurweda.online/

email: ajurwedaonline@gmail.com
tel: 782549406
miasto: Szczecin