Polecane kursy

Kursy masażu i terapii ajurwedyjskich

Szkoła Masażu i Terapii Ajurwedyjskich SMiTA

Szkoła specjalizuje się w nauczaniu technik masażu i terapii ajurwedyjskich:

abhyanga – olejowy masaż całego ciała  – z elementami terapii punktów marma (akupresury ajurwedyjskiej).

mukhabhyanga –  ajurwedyjski masaż twarzy

shiroabhyanga – masaż głowy i obręczy barkowej

udvartana – masaż całego ciała przy użyciu proszków ziołowych

shirodhara – zabieg polegający na polewaniu ze specjalnego naczynia czoła klienta olejem ziołowym lub innym płynem o terapeutycznym działaniu

zabiegi vasti – miejscowe zabiegi stosowane na różnych częściach ciała (np. lędźwiowy odcinek kręgosłupa, kolana), przy użyciu olejów ziołowych

bashpa sveda – ajurwedyjska sauna parowa

nasya – ajurwedyjska kilkuetapowa terapia na zatoki

terapia punktów marma

masaż stemplami ziołowymi/ryżowymi

Na kursach SMiTA poznasz również teoretyczne podstawy Ajurwedy oraz podstawy ziołolecznictwa ajurwedyjskiego – ponieważ każdy masaż i zabieg ajurwedyjski opiera się na użyciu odpowiednio dobranych olejów ziołowych do masażu lub ziół w innej formie.

Kursy na konsultantów Ajurwedy I i II stopnia

SHIVANI AYURVEDA POLAND

Shivani Ayurveda Poland to akademia Ajurwedy, której założycielkami są:

dr Shivani Sood – lekarka ajurwedyjska z ponad 20-letnim doświadczeniem, prowadząca swoją klinikę w Indiach

Monika Malec-Ziomkowska – konsultantka ajurwedyjska II stopnia z wieloletnią praktyką oraz propagatorka Ajurwedy w Polsce

Shivani Ayurveda Poland prowadzi specjalistyczne kursy na konsultantów Ajurwedy – zarówno I, jak i II stopnia. Autorskie programy kursów są wynikiem wieloletniej praktyki konsultacyjnej i lekarskiej. To jedyna szkoła na polskim rynku, która proponuje merytoryczne połączenie indyjskiego ducha Ajurwedy z europejskimi realiami.

Shivani Ayurveda Poland organizuje także warsztaty i spotkania prowadzone przez specjalistów Ajurwedy z Indii.

Szkolenie dokształcające dla praktyków ajurwedy

Ajurweda dla Zdrowia

Komplementarne metody – irydologia, refleksologia i marma oraz mapy ciała w diagnostyce ajurwedyjskiej.

irydologia – alternatywna metoda diagnostyczna pozwalająca szybko
ocenić stan pojedynczego organu, układu organów oraz całego organizmu (24 h teorii; 20 h praktyki).
refleksologia i marma – praca diagnostyczna oparta o punkty spustowe, punkty energetyczne marma oraz punkty refleksologiczne obejmująca poznanie umiejscowienia punktów oraz ich połączenie z konkretnymi organami lub ich zespołami (10 h teorii; 30 h praktyki).
mapy ciała: mapa twarzy, mapa języka, propriocepcja – włączenie do diagnostyki elementów powierzchniowych organizmu (wygląd ogólny, rysy twarzy, ukształtowanie obrazu twarzy, kształt i wygląd języka, poruszanie się, napięcie mięśni, charakterystyczne ruchy) – (6 h
teorii; 10 h praktyki).

Materiały pdf oraz nagrania w cenie kursu.
Dla uczestniczek Stowarzyszenia zniżka 10% na szkolenie –  kod PRANA_2024
Rozpoczęcie szkolenia – czerwiec 2024 zakończenie i egzamin 25.10.2024

Szkolenie hybrydowe, 40h – zajęcia online (spotkania: 2h w tygodniu),
60h – spotkania stacjonarne, odbywają się w Skarżysku – Kamiennej w terminie 18-25.10.2024.
Możliwość odbywania szkolenia w innych terminach i w określonych modułach – proszę o kontakt w takim przypadku.

Kurs dokształcający dla konsultantów Ajurwedy: „Europejskie zioła w praktyce ajurwedyjskiej”

Ajurweda dla Zdrowia

Podczas kursu zostaną omówione i włączone do praktyki ajurwedyjskiej zioła europejskie w terapiach:

układu pokarmowego
układu limfatycznego
układu oddechowego
układu płciowego
układu nerwowego
chorób dróg moczowych
geriatrycznych
chorób pasożytniczych
stanów zapalnych
zaburzeń hormonalnych
chorób wieku dziecięcego
okołomenopauzalnych
dodatkowe materiały i prezentacje

Cena kursu obejmuje materiały PDF oraz nagrania.
Dla uczestniczek Stowarzyszenia zniżka 10% na szkolenie –  kod PRANA_2024
Kurs rusza w marcu 2024r. i trwa 30 godzin.