Festiwal Ajurwedy PRANA Kraków 2023

Czym jest szczęście w rozumieniu Ajurwedy?

Czy szczęśliwym się jest, czy bywa?

Jak to szczęście osiągnąć?

Czy zdrowie to szczęście? A może to ładny wygląd?

Co nam przeszkadza, w tym, aby osiągnąć to szczęście?

Jako istota ludzka jesteś wyrazem praw natury i kosmosu.
Dzięki znajomości tych praw Ajurweda, najstarszy system zdrowia na świecie, pomaga zachować równowagę urodzeniową lub przywrócić z nią rezonans – dla trwałego zdrowia i dobrego samopoczucia i osiągnięcia tego co powszechnie nazywamy szczęściem.

Ajurweda, jest wiedzą o życiu, matką medycyny, której mądrości przetrwały ponad 5000 lat, liczne wojny, epidemie, liczne granice i różnice kulturowe.

Filozofia ajurwedy opiera się na myśleniu holistycznym i dąży do promowania życia samego w sobie. Patrzy na człowieka jako na kompletną całość, integralną część wszechświata. Według myśli ajurwedyjskich dobro jednostki opiera się na harmonii ze społeczeństwem, jej przestrzenią życiową i całym otaczającym ją wszechświatem. Życie ludzkie postrzegane jest jako symbioza ciała, umysłu i duszy. Te trzy elementy oddziałują na siebie i razem stanowią filar wszelkiego życia.

A Ty gdybyś dostał tabletkę na szczęście…

– to co by to oznaczało dla Ciebie,
– co tak naprawdę zmieniłoby się
– i gdybyś to szczęście miał/miała to co byś z tym zrobił?

 

6 konsultantek i terapeutek Stowarzyszenia Ajurwedy Prana z Małopolski i Śląska pochyliło się na nad tym tematem i z ogromnym pragnieniem serca, podzieliły się tym czego Ajurweda ich nauczyła i jakie szczęście odkryły dzięki niej.

Zaprosiły na bycie w szczęściu poprzez wykłady, warsztaty, jogę, koncert gongów – w ramach Festiwalu Ajurwedy Szczęście po ajurwedyjsku.

Odbył się on w Krakowie 15 stycznia 2023 r.

Uczestnicy mogli zatrzymać się nad swoim szczęściem i doświadczyć go przez konsultację, masaż ajurwedyjski, czy też masaż dźwiękiem, marmą, reiki, a nawet access barsem.

Wisienką na torcie byli przecudowni i ogromnie ciekawi goście i oni również dzielili się swoim szczęściem po ajurwedyjsku.