Festiwal Ajurwedy PRANA Kraków 2023

Czym jest szczęście w rozumieniu Ajurwedy? Czy szczęśliwym się jest, czy bywa? Jak to szczęście osiągnąć? Czy zdrowie to szczęście? A może to ładny wygląd? Co nam przeszkadza, w tym, aby osiągnąć to szczęście?

Jako istota ludzka jesteś wyrazem praw natury i kosmosu. Dzięki znajomości tych praw Ajurweda, najstarszy system zdrowia na świecie, pomaga zachować równowagę urodzeniową lub przywrócić z nią rezonans – dla trwałego zdrowia i dobrego samopoczucia i osiągnięcia tego co powszechnie nazywamy szczęściem.

Ajurweda, jest wiedzą o życiu, matką medycyny, której mądrości przetrwały ponad 5000 lat, liczne wojny, epidemie, liczne granice i różnice kulturowe.

Filozofia ajurwedy opiera się na myśleniu holistycznym i dąży do promowania życia samego w sobie. Patrzy na człowieka jako na kompletną całość, integralną część wszechświata. Według myśli ajurwedyjskich dobro jednostki opiera się na harmonii ze społeczeństwem, jej przestrzenią życiową i całym otaczającym ją wszechświatem. Życie ludzkie postrzegane jest jako symbioza ciała, umysłu i duszy. Te trzy elementy oddziałują na siebie i razem stanowią filar wszelkiego życia.

A Ty gdybyś dostał tabletkę na szczęście 

 • to co by to oznaczało dla Ciebie, 
 • co tak naprawdę zmieniłoby się 
 • gdybyś to szczęście miał/miała to co byś z tym zrobił?

6 konsultantek i terapeutek Polskiego Stowarzyszenia Ajurwedy Prana z Małopolski i Śląska pochyliło się na nad tym tematem i z ogromnym pragnieniem serca, chcą się podzielić tym co Ajurweda ich nauczyła i jakie szczęście odkryły dzięki niej. 

Wisienką na torcie będą przecudowni i ogromnie ciekawi goście i oni również będą się dzielić się swoim szczęściem po ajurwedyjsku.

Zapraszamy na bycie w szczęściu poprzez jogę, warsztaty, wykłady, koncert gongów. Będziemy się dzielić wedą, czyli wiedzą, ale i wspólnie doświadczać poprzez różne zmysły, które zostaliśmy obdarowani.

W tym dniu intencją jest szczęście każdego, który prowadzony troską o siebie, miłością czy ciekawością pragnie zatrzymać się nad swoim szczęściem i doświadczyć go przez konsultację, masaż ajurwedyjski, czy też masaż dźwiękiem, marmą, reiki, a nawet zabiegiem Access Bars®.

To jest pierwszy w Polsce Festiwal Ajurwedy, która z każdym rokiem jest coraz szerzej znana, uznana i doceniana. 

Bądź z nami i doświadczaj dla siebie i  współtwórz swoją obecnością i energią ten czas z nami! 

KIEDY: 15 STYCZNIA 2023 r. 

GDZIE: Golden Mean Polska Sp. z o.o. ul. Tyniecka 82, 30-376 Kraków

BILETY: 187 zł

BIERZ i DAWAJ i dopłyń z nami do swojego SZCZĘŚCIA. 

Masz pytania? Dzwoń: 795 521 283, 666 967 169 Pisz: kontakt.festiwalajurwedy@gmail.com

Poznajcie nas

IWONA CIEPAŁ

Nazywam się Iwona Ciepał i jestem pasjonatką Ajurwedy. To ona pomogła mi odnaleźć drogę i pozwoliła żyć w zgodzie ze sobą. Moim pragnieniem jest pokazać Ci jak skorzystać z wewnętrznego potencjału i cieszyć się zdrowiem i szczęściem.Ajurwedę praktykuję od lat – począwszy od medytacji, przez jogę, aż po dietę. Wiedzę czerpię z wielu dziedzin życia. Weryfikuję ją i wprowadzam do mojej codzienności. 

Zapraszam Cię na konsultacje, których celem jest poprawa jakości życia i zdrowia. Pasjonuje mnie psychologia ajurwedyjska i zaburzenia autoimmunologiczne.
Korzystając ze swoich doświadczeń na drodze do zdrowia wspieram innych w odzyskiwaniu równowagi. Wspólnie z klientem szukamy rozwiązań, proponuję wspierające nawyki, uświadamiam to, co służy ciału i umysłowi a co działa na niekorzyść. Towarzyszę w drodze powrotu do SIEBIE. Jestem certyfikowaną konsultantką Ajurwedy I i II stopnia, członkinią Stowarzyszenia PRANA – pierwszej organizacji w Polsce zrzeszającej polskich ekspertów Ajurwedy. Kurs ukończyłam w Instytucie Jiva Ayurveda w Indiach. Jestem także refleksologiem, ukończyłam kurs I i II stopnia refleksologii stóp w Europejskiej Akademii Refleksologii a także praktykiem zabiegów Access Bars®. 

Ukończyłam kursy doszkalające m.in. o działaniu ognia trawiennego, Ajurweda dla kobiet, Duchowe uzdrawianie w Ajurwedzie, Jak wzmocnić umysł.

Tychy, Katowice (woj. śląskie), możliwość konsultacji on-line.

Znajdziesz mnie: 

www.yourveda.pl, fb: YourVeda, @yourveda_pl

tel: 602 343 966

HANIA WIEDZA

Pewnego razu ktoś zapytał Michała Anioła, jak udało mu się wykuć niesamowitego Dawida z jednego bloku marmuru. Na co on odrzekł : Wiedziałem, że on tam jest i potrzebuje kogoś kto go wydostanie”.  Towarzyszę wszystkim, którzy pragną wydobyć siebie z zamknięcia pod podkładem przekonań, niesłużących nawyków, skamieniałych emocji, aby żyć z ciekawością, odwagą, pewnością i ogromną radością bycia tu.

Jestem Hania Wiedza, nieustannie zakochana w życiu, bez względu jakie doświadczenia mi przynosi. Ajurweda ciągle przynosi mi szerszą perspektywę, holistyczną. Przynosi rozumienia nie tylko umysłem, ale i sercem. Uczy mnie mówić językiem miłości i empatii. Wzbogacam ją o  wiedzę z komunikację bez przemocy i najnowsze nurty terapeutyczne, jak system wewnętrznej rodziny.

Holizm to również ciało, przez nie doświadczamy świata. Korzystam z marm i masaży ajurwedyjskich, aby być z nim w kontakcie i lepiej rozumieć siebie i innych.

Z ogromną radością pomogę odzyskać Ci przywództwo Twojego JA, Twojego zdrowia i szczęścia. Pokażę Ci jak troskliwie zarządzać własnymi zasobami życiowymi, aby cieszyć się nimi i korzystać z nich w pełni, holistycznie i budować witalną radość. Jestem przewodnikiem i towarzyszem zdrowienia, budowania witalnej radości, po prostu szczęścia. Większość wyzwań zdrowotnych moich klientów ma korzenie w umyśle i niewłaściwych nawykach. Dlatego wyspecjalizowałam się w pracy z umysłem i emocjami, żeby najlepiej pomagać ludziom, aczkolwiek drzwiami do niego często jest ciało, co doprowadziło mnie do bycia również masażystą.

Jestem konsultantem drugiego stopnia i terapeutą ajurwedy. Członkiem Polskiego Stowarzyszenia Ajurwedy PRANA. Ukończyłam studia podyplomowe GWSH dwuletnie, dwa stopnie konsultanta Akademia Jiva i kurs Shivani Ayurveda Institute Dharamsal (Indie), jak i kurs diagnozy z języka i pulsu również w hivani Ayurveda Institute Dharamsal, Licenjonowaną szkołę masażu i terapii ajurwedyjskich SMITA, Certyfikowany kurs „Praca z ciałem z wykorzystaniem punktów marma i technik powięziowych, prowadzony przez Monikę Ptak- Korbacz.

Obecnie biorę udział w kursach doszkalających z oczyszczania, układu kostnego, ognia trawiennego, ścieżki duchowej. 

Pracuję w modelu coachingowym, mentoringowym, terapeutycznym. Uzyskałam certyfikaty rozmaitych specjalizacji coachingu w zakresie: profesionalnych standardów ICF (międzynarodowa Federacja Coachingu), transformującej obecności, clean coachingu, grup i zespołów, pracy systemowej, przywództwa, mentoringu kognitywistycznego. Jestem certyfikowanym praktykiem Komunikacji bez przemocy. Praktykiem terapeutycznego nurtu Systemu wewnętrznej rodziny. Jestem terapeutą Instytutu Kongitywistyki,

Organizuję warsztaty rozwoju zdrowotno-duchowego we współpracy z fundacją zUbuntowani, której jestem współzałożycielem. 

Jestem także mentorem biznesowym i liderem z 25 letnim menedżerskim doświadczeniem z Europy i Azji. Jestem Polką. Mówię biegle po francusku i rosyjsku. Posługuję się płynnie angielskim,

email: hania.wiedza@gmail.com

www: www.haniawiedza.pl

tel: 795-521-283

miasto: Kraków, Mogilany (możliwość konsultacji on-line)

MAGDA BUDZOWSKA - BARCIK

Ajurweda… nauka, która stała się moją ogromną pasją i stylem życia. Odkrywanie jej kolejnych mądrości sprawia, że za każdym razem popadam w zachwyt i ciągle mi mało. Pasjonuje mnie jej holistyczne podejście- to instrukcja obsługi naszych organizmów, której nikt nie dołączył wraz z naszymi narodzinami – a szkoda! 

Czego się dzięki niej dowiedziałam?- Poznałam ogrom sposobów zadbania o swoje ciało w naturalny sposób, wprowadziłam codzienne rytuały które sprawiają że czuję się lepiej, udoskonaliłam nawyki żywieniowe… ale to co okazało się dla mnie najbardziej wartościowe, to że nauczyłam się jak zadbać o siebie na poziomie emocjonalnym i duchowym- to w największym stopniu pozwoliło mi to na powrót do siebie. Lęk zamieniłam na zaufanie, a samokrytykę na wspieranie samej siebie. Poznałam lepiej to kim naprawdę jestem, zdałam sobie sprawę ze swoich wad i zalet, dowiedziałam się co mi służy, a czego lepiej unikać. Spotkałam wiele wspierających osób, wyszłam z wielu stref komfortu, zaczęłam doceniać to kto i co staje na mojej drodze.

Uważam Ajurwedę za matkę nauk. W swoim rozwoju natrafiłam na cudownych nauczycieli, którzy przekazywali mi wiedzę z ogromnym poszanowaniem do Ajurwedy, a teraz sama dzielę się nią z nieskrywaną przyjemnością.

Zapraszam Cię do przygody odkrywania siebie i odnajdywania tego co służy Ci najbardziej, a z czego warto zrezygnować aby cieszyć się zdrowiem i szczęściem.

Ajurweda to cudowna dziedzina! Za jej pośrednictwem pomogę Ci lepiej zrozumieć swój organizm, podpowiem jak pozbyć się niechcianych dolegliwości oraz w jaki sposób odnaleźć spokój i zadowolenie z życia.

Wykształcenie/doświadczenie:

Studia podyplomowe Ajurweda holistyczna koncepcja zdrowia I stopień. 

Studia podyplomowe Ajurweda holistyczna koncepcja rozwoju II stopień. 

Kurs konsultanta Ajurwedy I Stopień- Shivani Ayurveda INDIE. 

Kurs konsultanta Ajurwedy II Stopień- JIVA Ayurveda INDIE. 

Kursy: Duchowe Uzdrawianie w Ajurwedzie, Ajurweda dla Kobiet, Ajurwedyjskie spojrzenie na układ nerwowy. 

Liczne kursy specjalistyczne i warsztaty z zakresu Ajurwedy prowadzone przez lekarzy i terapeutów ajurwedyjskich. Kurs Reiki I stopnia. 

Edukatorka w SzkołaDuchowości.pl

email: pasjonatkaajurwedy@gmail.com
www: www.pasjonatkaajurwedy.pl
tel: 606-450-421
miasto: Oświęcim (możliwość konsultacji on-line)

GOSIA MALCZAK

Gosia Malczak – certyfikowaną konsultantką Ajurwedy I i II stopnia, Coach International Coaching Federation, nauczycielka jogi RYT 500. Współzałożycielka Stowarzyszenia PRANA – pierwszej organizacji w Polsce zrzeszającej polskich ekspertów Ajurwedy.

Swoją pasją do jogi, Ajurwedy i zdrowego stylu życia dzielę się z każdym, kto choćby w minimalnym stopniu chciałby poznać, czym są te fascynujące narzędzia.

Na co dzień pomaga głównie kobietom w sytuacjach wypalenia zawodowego, chorobach tarczycy i nietolerancjach pokarmowych, choć i panowie zgłaszają się do mnie po wsparcie.

W swojej pracy łączę techniki coachingowe, wiedzę o Ajurwedzie oraz wieloletnie doświadczenie jogowe zdobyte na macie. Jako nauczycielka jogi skupiam się zrozumieniu sygnałów płynących z ciała i pracy z nim. Nieodłącznym elementem jest też praca z oddechem. 

Osobom pracującym ze mną pomagam skutecznie radzić sobie ze stresem i osiągać ambitne cele nie tracąc zdrowia. Zależy mi by każdy otrzymał jak najlepsze wsparcie w procesie powrotu do równowagi oraz w tworzeniu satysfakcjonującego życia. 

Wiem jak trudny jest stan braku równowagi, sama kiedyś przeszłam tą drogę i nieustannie jestem w procesie dbania o równowagę. Moje życiowe doświadczenie to cenny skarb, z którego na co dzień korzystam.

Kraków, możliwość konsultacji on-line.

Znajdziesz mnie:

www.bodymindbalance.pl

FG, Instagram Ajurwedanaturalnie

Mail: ajurwedanaturalnie@gmail.com

BOŻENA DYRGAŁA

Cześć nazywam się  Bożena Dyrgała swoją przygodę z Ajurwedą rozpoczęłam, szukając kolejnego pomysłu jak poczuć się lepiej, mieć więcej energii, schudnąć i być szczęśliwą. Zaczęłam zgłębiać ajurwedę najpierw z dozą ograniczonego zaufania, myśląc czy to nie jest kolejny ślepy zaułek, którego wskazówki działają tylko na chwilę. Ajurweda jednak pokazała mi, że każdy z nas jest wyjątkową kombinacją żywiołów, każdy potrzebuje indywidualnego podejścia, zrozumienia i wsparcia. Gdy odkryłam jaki jest klucz do mojego własnego zdrowia i dobrego samopoczucia, zrozumiałam przyczyny moich dolegliwości, chorób i braku energii. Wiem, że to rzeczywiście działa i nie tylko na mnie, ale też na moich klientów.

Prowadząc najpierw same konsultacje, poczułam, że chcę jeszcze czegoś więcej, abym mogła podejść jeszcze bardziej holistycznie do każdej osoby. Zaczęłam się uczyć ajurwedyjskich terapii z ciałem oraz psychobiologii. Ciało i umysł daje nam wiele wskazówek, które często ignorujemy, a potem dziwimy się, dlaczego mamy różne dolegliwości i chorujemy, a to w właśnie w ciele jest wszystko zapisane, trzeba to tylko umiejętnie odczytać. Obecnie jestem terapeutką punktów Marma oraz terapii i masaży ajurwedyjskich.

Korzystając z mądrości ajurwedy i nie tylko, pokażę Ci Twoją wyjątkowość, pomogę Ci odnaleźć sposób do zrozumienia siebie, do uświadomienie sobie swoich mocnych i słabszych stron oraz postaram się pokazać Ci przyczyny Twoich dolegliwości i chorób. Dobiorę ścieżkę, która poprowadzi Cię do zdrowia i szczęścia, oraz uruchomi Twoje wrodzone mechanizmy autonaprawy.

Zapraszam Cię do wspólnej podróży.

Jestem certyfikowaną konsultantka Ajurwedy – certyfikat Shivani Ayurveda Institute Dharamsala. Terapeutką Ajurwedyjską – certyfikat Ayurvedic Massage Therapist Course certyfikowany przez Shivani Ajurveda prowadzony przez Monikę Malec- Ziomkowską i Ewę Szydłowską w Szkole Masażu i Terapii Ajurwedyjskich Smita. Terapeutką Punktów Marma – certyfikat  „Praca z ciałem z wykorzystaniem punktów marma i technik powięziowych, prowadzony przez Monikę Ptak- Korbacz. Kursy dodatkowe: Oczyszczanie z Ajurwedą, Odchudzanie z Ajurwedą, Tarczyca z Ajurwedą, Odżywianie z Ajurwedą, oraz kursy w których obecnie się doszkalam – duchowe uzdrawianie w ajurwedzie oraz jak wzmocnić umysł w 21 dni.

Jak mnie znajdziesz:

Email: bozena.dyr@onet.pl Miasto: Miasteczko Śląskie

Facebook: Ajurweda – recepta na zdrowie.

Instagram ajurwedareceptanazdrowie.

 

MONIKA WYPYCH

W 2003 roku rozpoczęła się moja fascynacja człowiekiem.  Od samego początku stawiałam na pracę z ludźmi. Szukałam sposobów na dobre samopoczucie, samouzdrawianie, oraz holistyczne podejście do zdrowia. Wiele rzeczy i metod testowałam na sobie, aby wiedzieć co mogę zaoferować swoim podopiecznym. Od zawsze byłam przekonana, że oprócz ciała, liczy się także nasz stan umysłu oraz duchowość, w tym aby osiągnąć zdrowie i szczęście.

Jestem nauczycielem jogi w nurcie Iyengar i Kundalini joga. Od 14 lat praktykuje i doświadczam jogę.

Prowadzę studio Yogi Krąg w Krakowie, oraz organizuje wyjazdy jogowo – warsztatowe pod marką Yogaway Camp. Stworzyłam także platformę kursową, na której można skorzystać z kursów w tematyce jogi, medytacji i ajurwedy.

Jestem trenerem personalnym ze specjalizacją medyczną, dietetykiem i instruktorem różnych form ruchu z 19- letnim doświadczeniem w pracy z ludźmi.

Holistyczne podejście do zdrowia i sposobu życia, zaprowadziło mnie w końcu do Ajurwedy. Dzięki dr Shivani oraz jej mężowi, zakochałam się w Ajurwedzie i zaczęłam szkolić się w Shivani Ayurveda Institute Dharamsal (Indie). To było dokładnie to czego przez całe życie szukałam.

Ajurweda dała mi odpowiedź na każde pytanie dotyczące życia i zdrowia, ale także pokazała nowy sposób życia i prowadzenia moich podopiecznych.

Zajmuje się także masażem, marma terapią i terapią manualną. Jestem także pasjonatką anatomii. Wiedzę na jej temat zdobywałam na studiach fizjoterapeutycznych oraz wielu kursach doszkalających. Obecnie sama dzielę się swoją wiedzą na jej temat, podczas  kursów nauczycielskich jogi. 

Moja edukacja ajurwedyjska: Kurs konsultanta Ajurwedy poziom 1 i 2 u dr Shivani Sood, Kurs Marma terapii poziom 1 u dr Mahesh Kumar, dodatkowe warsztaty u dr Shivani: Emocjonalne jedzenie oraz regulacja hormonalna Boot Camp, Psychologia – tworzenie strategii, Wzmocnij nerki i wróć do zdrowia po wyczerpaniu nadnerczy, Radzenie sobie z COVIDEM, Program odchudzający.

Kursy doszkalające w Agni Ajurweda: Oczyszczanie wątroby, Oczyszczanie w 21 dni, Psychologia ajurwedyjska, Odżywianie z Ajurwedą, Odchudzanie z Ajurwedą, Odporność z Ajurwedą, Zdrowa tarczyca z Ajurwedą, Duchowość z Ajurwedą.

Pozostałe kursy: School of Evolutionary Herbalism – Astro Herbalism, Vitalist Herbal Practicioner.

Poza tym liczne szkolenia z zakresu jogi, treningu, anatomii, masażu i terapii manualnej. 

W programie

Masz możliwość zakupu posiłku (2 do wyboru), który będzie podawany podczas festiwalu. Jeżeli tego nie zrobisz przed wydarzeniem, niestety nie będzie możliwości zakupu obiadu. Ale możesz przynieśc swój posiłek.

9.00 -9.45 Łagodna Vinyasa na szczęśliwy początek dnia – Gosia Malec

9.45 – 10.00 przerwa

10.00 – 11.00 Cud szczęścia czyli 3 aspekty bycia szczęśliwym – wprowadzenie

11.00 – 11.05 przerwa

11.05 – 12.20 Instrukcja obsługi szczęśliwego człowieka – Iwona Ciepał i Bożena Dyrgała

12.20 – 13.20 przerwa obiadowa

13.20 – 14.35 Dobra relacja z ciałem drogą do odzyskania szczęśliwego życia – Monika Wypych i Gosia Malczak

14.35 – 14.45 przerwa

14.45 – 15.30 Sekret szczęścia z jogą kundalini – Monika Wypych

15.30 – 15.45 przerwa

15.45 – 17.00 To na siebie od zawsze czekasz – ja i moje 5 mocy – Hania Wiedza i Magda Budzowska – Barcik

17.00 – 17.30 Spotkanie autorskie Agnieszka i Maciej Wielobób

17.30 – 18.30 Bądź zainteresowany uzdrawianiem a nie leczeniem – Deva Harmony

19.00 – 20.00 Relaksacyjny koncert gongów – Magda Kapela YOGA

*Organizator zastrzega możliwość zmiany programu z przyczyn niezależnych od niego.

 

Opis zabiegów

Poniżej znajdziesz opis zabiegów, z których możesz skorzystać na festiwalu.

Masaż Abhyanga  (90 minut)

Masaż całego ciała ciepłym olejem. Klasyczny masaż ajurwedyjski, uważany w Indiach za sekret zdrowia, młodości piękna. W trakcie tego zabiegu całe ciało, w tym dłonie i stopy, są intensywnie masowane odpowiednio dobranym ciepłym olejem organicznym w celu oczyszczenia organizmu z nagromadzonych toksyn i usunięcia blokad energetycznych. Abyhanga jest jednym z najważniejszych masaży ajurwedyjskich, to praca z ciałem na poziome psychofizycznym.

DZIAŁANIE

 •  wprowadza w stan głębokiego relaksu
 •  poprawia krążenie krwi, dzięki czemu ciało oczyszcza się z toksyn i wzrastają   siły witalne
 •  odmładza, regeneruje, nadaje skórze blasku
 •  wspomaga odnowę komórek
 •  usuwa napięcia i sztywność mięśni
 •  kości, stawy, mięśnie zdecydowanie lepiej pracują po masażu
 •  ma działanie przeciwbólowe, zwłaszcza leczy wszelkiego rodzaju bóle mięśni
 •  wspomaga leczenie reumatyzmu, artretyzmu, bólu głowy
 •  pobudza organy trawienne
 •  zwiększa siły witalne organizmu
 •  wzmacnia system odpornościowy
 •  odpręża system nerwowy, uspokaja, przywraca dobry sen
 •  masaż ten jest dobrym lekarstwem na problemy emocjonalne, zaspokaja potrzebę troskliwego i leczącego dotyku, daje poczucie zadowolenia

 

Terapia punktów marma (30 – 70 minut)

Jest najbardziej cenioną w Ajurwedzie metodą przywracania zdrowia, sił witalnych oraz równowagi całego organizmu. Zabieg ten uwalnia od nagromadzonego stresu i napięć na poziomie ciała umysłu i ducha – polega na dociskaniu i stymulowaniu punktów marma przy równoczesnym przekazywaniu energii. Pozwala zharmonizować cały system, usunąć zmęczenie, odprężyć układ nerwowy, podnieść poziom energii, zregenerować komórki, do energetyzować organy, aktywując naturalne procesy samoleczenia oraz przywracając właściwe funkcjonowanie całego organizmu.

Na styku lub skrzyżowaniu kanałów przepływu prany, zarówno kanałów fizycznych jak i kanałów energetycznych, usytuowane są tzw. punkty marma. Są to newralgiczne miejsca, wrażliwe na dotyk, ponieważ w tych miejscach krzyżują się naczynia krwionośne, nerwy, więzadła, mięśnie lub stykają się ze sobą kości. Takich punktów mamy na ciele 107, a siedem pośród nich ma wyjątkowe znaczenie – to te punkty marma, które pokrywają się z czakrami – centrami energetycznymi.Poprzez stymulację punktów witalnych Marma można skutecznie i łagodnie usunąć blokady z systemu energetycznego usprawniając przepływ prany (subtelnej energii życia) w ciele, co pomaga osiągnąć stan wewnętrznej harmonii i spokoju.

Zabieg Access Bars® (60 minut)

To zespół 32 punktów na głowie, które po lekkim dotknięciu wywołują pozytywne zmiany w mózgu i prowadzą do rozładowania ładunków elektromagnetycznych odpowiadających za stres, myśli i emocje. Ta delikatna, nieinwazyjna technika eliminuje zarówno fizyczne, jak i mentalne blokady w naszym ciele. Pomaga także zyskać większa swobodę we wszystkich sferach życia. Sesja Access Bars® może pomóc w następujących stanach:

 • gonitwa myśli – poprawia klarowność umysłu,
 • zniechęcenie – zwiększa motywację,
 • przyczynia się do wzrostu radości i poczucia szczęścia
 • przynosi głębsze odprężenie,
 • bezsenność,
 • stany lękowe i depresja,
 • dbałość o zdrowie i kontrola wagi,
 • stres i poczucie przytłoczenia,
 • migreny,
 • ataki paniki,
 • zaburzenia obsesyjno-kompulsywne.

Sesja Bars trwa około 60 minut, możesz się jej poddawać raz na miesiąc lub raz na tydzień lub codziennie. Metoda ta jest wykorzystywana na całym świecie i przynosi poprawę zdrowia i samopoczucia. Skutki sesji są sprawą indywidualną u każdej osoby, a efekty każdej sesji są inne, jednakże oprócz poprawy stanu zdrowia fizycznego, uczestnicy wspominają o wzroście intuicji i świadomości, większym uczuciu wdzięczności, życzliwości, spokoju i wyciszenia oraz łatwiejszym porozumiewaniu się z innymi.

Badania i terapie przeprowadzone w listopadzie 2017!r. pokazały, że wyniki jednej 90 minutowej sesji Access Bars pozwoliły znacznie zredukować intensywność depresji spadek o 82,7% i stanów lękowych o 84,7%. Spójność fal mózgowych jest związana z komunikacją pomiędzy różnymi obszarami mózgu a mianowicie inteligencją, zdolnością uczenia się, spostrzegawczością, czasem reakcji, kreatywnością.

Zabieg Reiki

Reiki to technika relaksu, redukcji stresów i holistyczna metoda uzdrawiania (ciała i ducha), polegająca na delikatnym przykładaniu dłoni do ciała i przekazywaniu uzdrawiającej energii. Energia Reiki polepsza samopoczucie, relaksuje a także wspomaga leczenie chorób, jednak absolutnie nie zabrania wizyt u lekarza, bądź stosowania leków przez lekarza przepisanych. 

Oto jakie efekty może dawać leczenie Reiki:

 1. Redukuje ból i zmęczenie (wymiar fizyczny)– terapia może przynosić pozytywne rezultaty przy różnego rodzaju bólach, bezsenności, napięciach i nudnościach. Wiele publikacji naukowych potwierdza skuteczność działania Reiki w łagodzeniu bólu. Trzy najbardziej obiecujące badania to:
  • przeprowadzone na kobietach po cesarskim cięciu – stwierdzające, że opisywana metoda znacząco zmniejszyła ból i zredukowała poziom stresu w okresie do kilku dni po porodzie.
  • przeprowadzone na chorych na raka – w tym przypadku już 30 minutowe sesje Reiki przez 5 dni spowodowały, że poziomy bólu i zmęczenia spadły.
  • przeprowadzone na osobach z problemami z kręgosłupem – zbadano skuteczność Reiki w połączeniu z fizjoterapią. Metoda okazała się skuteczna również tutaj i oprócz łagodzenia bólu skutkowała szybszym zażegnaniem problemu.
 2. Pomaga przy problemach psychicznych i zmniejsza niepokój (wymiar duchowy) – Sesje Reiki mogę być bardzo pomocne przy niektórych chorobach psychiczny i drobnych rozterkach mentalnych. W tym przypadku pozytywne działanie zgłaszały osoby borykające się z depresją. Polepszeniu uległo ich samopoczucie, odprężenie, a nawet objawy fizyczne tej choroby.
 3. Sprawia, że chce się żyć – sesje Reiki bardzo pozytywnie wpływają na ogólne samopoczucie, przez co osiągamy wiele korzyści w każdym obszarze naszego życia. Jesteśmy bardziej pewni siebie i skorzy do działania, a negatywne doświadczenia szybko odchodzą w niepamięć. Poprawia się też jakość snu.